Davies w finale Ligi Narodów z Kanadą

W ubiegły poniedziałek (12 czerwca) rozpoczęła się ostatnia przerwa reprezentacyjna w ramach kończącego się nieuchronnie sezonu 2022/2023.

W nadchodzących dniach będziemy świadkami wielu ciekawych i niezwykle interesujących spotkań – mowa nie tylko o sparingach, ale i pojedynkach Ligi Narodów, czy też potyczkach w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.

Dzisiejszej nocy (czasu europejskiego) mogliśmy z kolei oglądać w akcji jednego monachijczyka – reprezentacja narodowa Kanady z Alphonso Daviesem w składzie mierzyła się z Panamą w ramach półfinału rozgrywek Ligi Narodów CONCACAF.

Panama 0:2 (0:1) Kanada

Jeśli mowa o pierwszym półfinale Ligi Narodów CONCACAF, pojedynek pomiędzy Panamą a Kanadą zakończył się ostatecznie w pełni zasłużonym zwycięstwem Kanadyjczyków.

Spotkanie na Allegiant Stadium w Paradise zakończyło się wynikiem 2:0 na korzyść zespołu prowadzonego przez Johna Herdmana. Podczas gdy pierwszy gol padł w 25. minucie za sprawą Jonathana Davida, to w 69. minucie swoje trzy grosze dołożył także Alphonso Davies.

Defensor Bayernu zaczął mecz na ławce, po czym w 62. minucie zameldował się na murawie, pokazując się z dobrej strony.

Dzięki wygranej nad Panamą, reprezentacja narodowa Kanady wywalczyła sobie awans do finału Ligi Narodów, gdzie zmierzą się z ekipą Stanów Zjednoczonych (pokonali 3:0 Meksyk). Pojedynek zaplanowano w poniedziałek o 02:30 (czasu europejskiego).