DieRoten.pl
Reklama

Davies dogadany z Realem!?

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

Od wielu już tygodni, jednym z głównych tematów związanych z Bayernem Monachium i jego kadrą, jest przede wszystkim dalsza przyszłość Alphonso Daviesa.

Obecna umowa kanadyjskiego defensora jest ważna do końca czerwca 2025 roku i choć jeszcze rok temu przedłużenie kontraktu było uznawane za formalność, to zwolnienie Hasana Salihamidzica dosłownie wywróciło wszelkie plany do góry nogami…

Od tamtej pory co rusz słyszy się o problemach i braku progresu w rozmowach Bayernu z Daviesem i jego agentem. Na domiar wszystkiego w tle cały czas powtarza się temat prawdopodobnego odejścia do Realu Madryt, który postrzega Alphonso jako idealnego kandydata do gry na lewym boku obrony.

Davies uzgodnił warunki umowy!?

Tym razem kolejne doniesienia w sprawie reprezentanta Kanady przedstawił „The Athletic”, który informuje, że Alphonso miał już uzgodnić warunki umowy z Realem Madryt!

Mówi się, że „Królewscy” chcieliby dopiąć ten transfer poniżej rynkowej ceny zawodnika, tak jak miało to miejsce w przypadku Toniego Kroosa w 2014 roku. Gdyby jednak oczekiwania Bayernu były zbyt wygórowane, to Hiszpanie są gotowi przeczekać do 2025 roku i pozyskać defensora na zasadzie wolnego transferu.

Z drugiej strony FCB i madrycki klub nie rozpoczęli jeszcze żadnych negocjacji. Mówi się, że Christoph Freund i spółka pragną w dalszym ciągu namówić Daviesa na nowy kontrakt, ale w ostatnich miesiącach piłkarz i jego agent odrzucali wszelkie propozycje.

Sprzedaż lub nowa umowa

Dziennikarze wspomnianego wyżej źródła dodają, że mimo starań FCB, jeśli Davies nie zgodzi się na nowy kontrakt, to klub będzie chciał wyciągnąć jak najwięcej ze sprzedaży Kanadyjczyka w letnim okienku transferowym – Bayern nie chce pozwolić sobie na stratę kolejnego gracza za darmo, jak to było chociażby w przypadku Davida Alaby.

Źródło: The Athletic
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...