DieRoten.pl

Po kilku miesiącach bardzo dobrej gry na wysokim poziomie, Alphonso Davies coraz częściej wymieniany jest w gronie najlepszych bocznych defensorów na całym świecie.

Alphonso Davies jest obecnie kluczowym zawodnikiem rekordowego mistrza Niemiec, zaś przesunięcie go kilka miesięcy temu na lewy bok obrony okazało się absolutnym strzałem w dziesiątkę.

Ostatnio podczas wywiadu dla portalu „90min.com” kanadyjski zawodnik został poproszony o wskazanie pięciu najlepszych jego zdaniem bocznych obrońców. Wśród nich „Phonzie” wymienił między innymi swojego kolegę z zespołu, a mianowicie Benjamina Pavarda.

− Pięciu najlepszych? Hakimi jest jednym z nich. Bardzo podoba mi się gra Benjiego [Pavarda - przyp. red.], to jak strzela bramki i notuje asysty. Więc ta dwójka z pewnością zalicza się do tego grona. Trent Alexander-Arnold także. Lubię też Sakę z Arsenalu, jest dobrym piłkarzem − powiedział Davies.

Chwilę potem dziennikarz zapytał Kanadyjczyka wprost czy nominowałby też samego siebie do tego zestawienia. Alphonso z uśmiechem na twarzy powiedział tylko: „tak, ja również!” W dalszej części rozmowy Daviesa poproszono jeszcze czy w przyszłości widzi siebie nadal jako bocznego defensora czy raczej w bardziej ofensywnej roli.

− Na ten moment z całą pewnością lewa strona obrony. Lubię tę pozycję, czuję się tutaj dobrze, podoba mi się to wszystko, jak współpracujemy z moimi partnerami ze środka obrony − podsumował Alphonso Davies.

źródło: 90min
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama02.08.2020 13:18
Skoro Davies czuję się tam dobrze i na tej pozycji zaczął grać regularnie, zachwycając cały piłkarski świat to nie ma najmniejszych powodów, żeby mu ją teraz zmieniać :P
02.08.2020 10:30
Zastępstwo dla Alaby? David to mu nawet niegodny buty nosić teraz na LO
01.08.2020 22:22
Przesunięcie go na lewą obronę było po prostu genialną decyzją.
01.08.2020 10:28
Jak Alaba będzie stroił fochy, to mamy zastępstwo. Środek jak wróci Sule też mamy obsadzony. Żal, ale 20 mln za sezon to przegięcie pały...
01.08.2020 09:01
Można zaryzykować, że to już jest światowy top.
01.08.2020 07:51
Lewa strona obrony i koniec kombinowania!!
01.08.2020 01:15
I najlepiej, by został tam na lata.