DieRoten.pl

Zimą 2019 roku szeregi bawarskiego klubu zasilił młodziutki Alphonso Davies, który zanim trafił do Bayernu został okrzyknięty mianem największego talentu amerykańskiej ligi MLS w ostatnich latach.

reklama

18-latek co prawda nie otrzymał zbyt wielu okazji na grę, ale mimo wszystko Kanadyjczyk jest zadowolony ze swojego pierwszego półrocza w ekipie rekordowego mistrza Niemiec. Warto nadmienić, że w pierwszym sezonie gry dla FCB Alphonso Davies zdobył mistrzostwo i Puchar Niemiec oraz pomógł w wywalczeniu przez Bayern II awansu do 3. Ligi.

Niedawno niemiecki dziennik „Bild” przeprowadził rozmowę ze skrzydłowym bawarskiego klubu, w którym to „Phonzie” odniósł się do swojego pobytu w drużynie „Gwiazdy Południa” oraz dał jasno do zrozumienia, że monachijczycy mają z góry określony plan na jego rozwój i dalszą karierę.

Ze strony klubu nie ma jakiejkolwiek presji. Bayern pragnie mnie rozwinąć tak, abym zyskiwał coraz więcej czasu gry i przyzwyczaił się do ligi. Jako młodzieniec ciężko jest tutaj trafić z Kanady i grać tak po prostu dla jednego z najlepszych klubów na świecie – powiedział Davies.

− Bayern daje mi tyle czasu, ile tylko potrzebuję. Ich plan na mnie do tej pory funkcjonuje bardzo dobrze. Mamy dobrą mieszankę młodych graczy w klubie. Kingsley, Serge i ja jesteśmy młodzi i głodni gry. Jestem pewny, że każdy otrzyma szansę rozkwitnąć i zabłysnąć w tym klubie – mówił dalej.

W tej samej rozmowie Alphonso Davies odniósł się jeszcze do duetu legendarnych skrzydłowych, czyli Francka Ribery’ego oraz Arjena Robbena, którzy jak wiemy odchodzą z Bayernu z końcem bieżącego miesiąca.

Obaj są niesamowici. Wciąż są wspaniali, nawet w tym wieku. Tylko spójrzcie na Francka w ostatniej kolejce. Sposób w jaki okiwał dwóch graczy Frankfurtu przed zdobyciem bramki… To w jego stylu. Ponadto Robben dalej robi swoje… Obaj są wspaniali – podsumował Davies.

źródło: Bundesliga.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama14.06.2019 21:09
Myślę że w przyszłym sezonie będzie dostawał więcej szans.
13.06.2019 23:09
Może zostać. Jeszcze 2 skrzydłowych, swoje szanse może dostać. Coman to trochę szklanka jednak, tu bym.upatrywał nadziei dla Daviesa.
13.06.2019 21:43
13 czerwca 2024... młody talent Bayernu, 23 letni Davies aby lepiej się rozwijać zdecydował się na milowy krok w swojej karierze i przystał na opcję 2-letniego wypożyczenia do beniaminka 2 BL FC Magdeburg. po tym czasie piłkarz ma mieć znacznie łatwiej wywalczyć sobie miejsce w 18 meczowej Bayernu...

:-D nie,nie tak nie będzie...
13.06.2019 12:51
Masz jeszcze kilka lat jak Sanches :)...
13.06.2019 11:22
Powinien iść na wypożyczenie. No chyba, że nim będziemy podbijać Europę, tylko wtedy to możemy nawet z grupy nie wyjść.
13.06.2019 11:20
Zapowiada się nieźle , może w przyszłym sezonie zobaczymy go więcej

reklama