DieRoten.pl

1 lipca 2021 roku w zespole rekordowego mistrza Niemiec dojdzie do wielu ważnych zmian. Mowa przede wszystkim o zastąpieniu Hansiego Flicka przez Juliana Nagelsmanna.

Młody szkoleniowiec podpisze z monachijczykami umowę, która wejdzie w życie z dniem 1 lipca 2021 roku i będzie obowiązywać przez pięć kolejnych lat.

Choć niektórzy eksperci w Niemczech twierdzą, iż jest to bardzo ryzykowne, aby dawać Nagelsmannowi tak długi kontrakt, to wielu innych staje w obronie Juliana i wróży mu wielką przyszłość w Bayernie. Nie inaczej jest w przypadku Christopha Dauma.

− Julian ma wszelkie predyspozycje, aby wykonać kolejny krok. On pasuje do Bayernu. Jest absolutnym ekspertem w dziedzinie futbolu, a także posiada umiejętności przywódcze, aby móc odpowiednio zajmować się takim zespołem gwiazd − powiedział Daum.

− Praca z kierownictwem takiego klubu jak FCB, to również nic nowego dla niego. Bayern ma jednak jasno określoną strukturę i bardzo ważnym będzie to, aby przedstawić zakres obowiązków. Nie może być mowy o działaniu w pojedynkę – inaczej może stać się to problemem − mówił dalej.

Ponadto zdaniem byłego trenera takich klubów jak chociażby Kolonia, Stuttgart czy też Bayer 04 Leverkusen, zaletą Nagelsmanna jest fakt, iż potrafi on wprowadzać do pierwszego zespołu młodych piłkarzy z akademii i integrować ich z profesjonalistami.

− Julian wie, jak zintegrować młodych zawodników z profesjonalną kadrą. On wie, jak sprawić, by młodzi zawodnicy stawali się lepsi. Tego oczekuje się od dzisiejszych trenerów i to jest siła, którą wnosi Julian. Ze względu na obecną sytuację, również z finansowego punktu widzenia, staje się to coraz ważniejsze − kontynuował.

− Bayernowi udało się już to zrobić na przykład z Daviesem czy Musialą, a z pewnością będzie ich jeszcze więcej. Jest bardzo dobry w dziedzinie analizy wideo, jego futbol jest zmienny i potrafi elastycznie dostosowywać taktykę również w trakcie meczu − zauważył Niemiec.

− Ma nie tylko plan na mecz, ale także plan B, C czy D. Co więcej, słyszałem od niektórych zawodników, że potrafi bardzo dobrze zaktywizować zespół pod względem motywacji i koncentracji. Ma więc wszelkie predyspozycje i jest jednym z najlepszych niemieckich trenerów − podsumował Christoph Daum.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (4)

reklama06.05.2021 13:24
Nigdy nie można przewidzieć czy będzie pasował. Carlo też miał pasować, Guardiola miał wznieść nas na kosmiczny poziom. Na Flicka za to nikt nie stawiał.
05.05.2021 20:40
Teraz wszyscy są po tej samej stronie więc musi się udać.
05.05.2021 10:23
Wszystkie narzędzia, wiedza i talent jest w rękach Nagelsmanna. Tak jak mówi Daum Julian ma wszelkie predyspozycje do sukcesu w Bayernie i oby wszystko potoczyło się zgodnie z przewidywaniami i oczekiwaniami.
05.05.2021 09:40
jestem zdecydowanie #teamJulian ale Carlo tez sie wydawal pasowac a z kolei Flick po prosto pasował i to nawet bardziej niz Jupp...