Daniel daje zwycięstwo Bayernowi

Bramką w doliczonym czasie gry Daniel van Buyten przypieczętował drugie zwycięstwo Bawarczyków w tym sezonie. W piątek kolejce ligowej Bayern wygrał 2-1 na wyjeździe z TSG 1899 Hoffenheim i awansował na 7 pozycje w tabeli. Jednak jeszcze dziś są rozgrywane pozostałe spotkania tej kolejki.

30.150 kibiców na wysprzedanym Rhein-Neckar-Arena długo nie musieli czekać na pierwsza bramkę. Już po 36 sekundach Vedad Ibisevic wyprowadził Hoffenheim na prowadzenie. Bawarczykom po tej stracie bramki grało się bardzo ciężko przeciwko czyhającym wyłącznie na kontry gospodarzom. W drugiej połowie w grze FC Bayernu było więcej życia. W 62 minucie Thomas Muller strzelił bramkę wyrównującą, a w doliczonym czasie gry Daniel van Buyten zdobył zwycięską bramkę dla swojej drużyny. Jednak spotkanie to pomimo wygranej miało też swoją negatywną stronę – Franck Ribery w 62 minucie doznał kontuzji stawu skokowego i wszystko wskazuje na to, że będzie to dłuższa przerwa od gry.

TSG 1899 Hoffenheim: Haas - Beck, Simunic, Vorsah, Compper (60. Ibertsberger) - Luiz Gustavo - Rudy, Weis (46. Vukcevic), Salihovic, Ba (77. Mlapa) - Ibisevic
FC Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten, Badstuber, Contento (46. Pranjic) - Van Bommel, Schweinsteiger - Kroos (46. Olic), Müller, Ribéry (64. Altintop) - Klose
Zmiennicy: Kraft, Demichelis, Tymoszczuk, Gomez

Sędzia: Thorsten Kinhöfer (Herne)
Widzowie: 30.150
Bramki: 1:0 Ibisevic (1.), 1:1 Müller (62.), 1:2 Van Buyten (90.+1)
Żółte kartki: Weis / Altintop, Van Bommel