Coman MVP spotkania z PSG

Wczorajszego późnego wieczoru klub ze stolicy Bawarii mierzył się na Parc des Princes w Paryżu z ekipą PSG w ramach elitarnych rozgrywek Champions League.

Zgodnie z oczekiwaniami kibiców i bukmacherów, podopieczni Juliana Nagelsmanna pokazali się z dobrej strony i w pełni zasłużenie pokonali swoich rywali 1:0, odnosząc siódme zwycięstwo z rzędu w tegorocznej edycji rozgrywek Champions League.

Głównym bohaterem tego pojedynku okazał się Kingsley Coman, który strzelił bramkę na 1:0 oraz zanotował kolejny bardzo, ale to bardzo dobry występ, mając na uwadze chociażby jego wygrane pojedynki czy też rajdy na prawej stronie.

Biorąc pod uwagę grę francuskiego skrzydłowego w tym starciu, UEFA nie miała najmniejszych problemów z wyborem Najlepszego Piłkarza Meczu na Allianz Arenie – tytuł i statuetka MVP powędrowały w ręce 26-latka.

− Coman był punktem wyjścia, w którym Bayern stworzył całe zagrożenie w pierwszej połowie. W połowie meczu zmienił skrzydła i strzelił zwycięskiego gola, precyzyjnie wykańczając akcję. Wykazał się również ogromną pracą poza piłką, co pozwoliło Bayernowi zatrzymać PSG – czytamy w oświadczeniu UEFA.

Od momentu rozpoczęcia sezonu 2022/23, Kingsley Coman miał okazję wystąpić w 21 oficjalnych meczach o stawkę dla Bayernu, zaś jego dorobek w tym czasie to 5 bramek oraz 5 asyst. Warto podkreślić, że Francuz notuje średnio udział przy golu FCB co 117 minut.