DieRoten.pl
REKLAMA

REKLAMA

Co dalej z Upa, Neuerem, Gnabrym i Goretzką?

fot. Photogenica

Jak już informowaliśmy wcześniej, dziś zaplanowano spotkanie Rady Nadzorczej Bayernu Monachium, podczas którego zapadnie kilka możliwie kluczowych decyzji.

Jak donosi dziennikarz Georg Holzner z „Kickera”, podczas poniedziałkowego posiedzenia Rady Nadzorczej Bayernu Monachium omawiane będą nie tylko bieżące sprawy transferowe i strukturalne, ale także przyszłość kilku istotnych zawodników, których kontrakty wygasają z końcem czerwca 2026 roku. W centrum dyskusji mają znaleźć się: Manuel Neuer, Serge Gnabry, Dayot Upamecano oraz Leon Goretzka.

REKLAMA

Decyzje w ich sprawie będą miały kluczowe znaczenie dla długofalowego planowania kadry i polityki płacowej klubu. Zarówno Gnabry, jak i Goretzka mają za sobą wahania formy oraz okresy kontuzji, co od dłuższego czasu budzi pytania o ich miejsce w przyszłości Bayernu. Z kolei Upamecano do tej pory nie przedłużył umowy.

Sytuacja Manuela Neuera jest najbardziej delikatna – nieoficjalnie mówi się, że będzie to jego ostatni sezon w Monachium. Klub musi zdecydować, czy zaproponować mu nowy kontrakt, czy też przygotować się na przekazanie pałeczki kolejnemu pokoleniu.

Jak podkreślają niemieckie media, bawarski klub planując budżet i przyszłe ruchy kadrowe, nie może pozwolić sobie na brak klarowności w kwestii przyszłości swoich doświadczonych piłkarzy.

Decyzje w tej sprawie – podobnie jak w kwestii transferów – mogą zapaść już w najbliższych dniach.

 

Źródło: Kicker / TZ
GabrielStach

Komentarze

REKLAMA
Trwa wczytywanie komentarzy...