DieRoten.pl
Reklama

Choupo-Moting: Jestem otwarty na dłuższy pobyty w FCB

fot. J. Laskowski / G. Stach
Reklama

Dokładnie 5 października 2020 roku, w ostatnim dniu letniego okienka transferowego, nowym zawodnikiem rekordowego mistrza Niemiec został Eric Maxim Choupo-Moting.

Jak już wiemy Kameruńczyk zasilił szeregi rekordowego mistrza Niemiec na zasadzie wolnego transferu, po tym jak jego umowa z Paris Saint-Germain wygasła końca.

Niedawno Eric Maxim Choupo-Moting udzielił obszernego wywiadu dla portalu „Spox.com”, w którym poruszył wiele tematów związanych ze swoją karierą i nie tylko. Snajper FCB nie ukrywa, iż jest gotów jest przedłużyć kontrakt z monachijczykami, zwłaszcza że został bardzo dobrze przyjęty w nowym otoczeniu.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia napastnik Bayernu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Eric Maxim Choupo-Moting na temat:

…powodów odrzucenia oferty PSG:

„…Tęskniłem trochę za Niemcami. Kiedy zaś chce cię największy klub w Niemczech, nie musisz się zastanawiać dwa razy. Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy otrzymałem telefon z Bayernu.”

…możliwego przedłużenia kontraktu z Bayernem:

„…Uwielbiam być częścią tej drużyny. Pracujemy razem ciężko i mamy wspólne ambicje, aby odnieść jak największy sukces. To zaszczyt grać dla Bayernu. Czy wyobrażam sobie dłuższy pobyt w Monachium? Oczywiście.”

…swojej kariery:

„…Nie da się zaplanować kariery. Nie czułem, że popadam w stagnację, ani nie mówiłem: „Muszę grać dla tego czy tamtego klubu, żeby moja kariera była szczególnie dobra”. Nie robiłem małych kroków – np. przejście z Mainz do Schalke było wielkim krokiem.”

…wyboru Premier League w przeszłości:

„…Uwielbiam języki i zdobywanie doświadczenia za granicą, ponadto zawsze chciałem grać w Premier League. Spędzony tam rok był świetną zabawą, mimo że niestety zostaliśmy zdegradowani w gorzki sposób.”

…przyjęcia w Bayernie:

„…Zostałem świetnie przyjęty w Bayernie, poza tym świetnie dogaduję się z chłopakami, personelem, z każdym, kto pracuje w tym miejscu. Czy to kucharze, obsługa, ochrona. Wszyscy tutaj sprawili, że czuję się komfortowo od pierwszego dnia.”

…swojego charakteru:

„…Nie jestem facetem, który udaje. Jestem bardzo rozmowny, dużo się śmieję, ale nadal ciężko pracuję. Ta mieszanka jest ważna. Ogólnie rzecz biorąc, nigdy nie miałem trudności z integracją. Muszę też powiedzieć, że Bayern jest jak wielka rodzina.”

…atmosfery na stadionie PSG i pamiętnej oprawy z Dragon Balla:

„…Pewnego razu kibice przygotowali na stadionie oprawę z Dragon Balla z Goku. Byłem przeszczęśliwy, ponieważ Dragon Ball Z i Bajer z Bel-Air były moimi ulubionymi serialami w dzieciństwie. Żeby nie przegapić odcinka, często biegiem wracałem ze szkoły! Następnie lata później jesteś na stadionie, widzisz oprawę z Dragon Balla, grając w piłkę na najwyższym poziomie, po czym kojarzysz to wszystko z marzeniami z dzieciństwa. Nigdy tego nie zapomnę.”

 

Źródło: Spox.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...