Choupo-Moting: Chcemy zdobyć Puchar Niemiec

Nie dalej jak dwa dni temu, swoje drugie oficjalne spotkanie w ramach nowej odsłony Pucharu Niemiec rozegrali piłkarze klubu ze stolicy Bawarii.

Rywalem zawodników rekordowego mistrza Niemiec była drużyna Augsburga, która w połowie września pokonała monachijczyków na WWK Arenie 1:0. Tym razem jednak „Bawarczycy” zrewanżowali się za porażkę i rozbili augsburczyków aż 5:2.

Po zakończeniu spotkania, w strefie mieszanej na kilka pytań dziennikarza odpowiedział bohater tego starcia – Eric Maxim Choupo-Moting – który nie tylko zdobył dwie bramki, ale i również zanotował asystę. Kameruńczyk odniósł się do wygranej z FCA i podkreślił, że ambicją FCB jest sięgnąć po trofeum pod koniec sezonu.

− Tu zawsze jest walka. Naszym celem jest dotarcie do finału i zdobycie Pucharu DFB. To jest właśnie ambicja Bayernu. Wróciliśmy do gry po straconej bramce. To są rozgrywki typu Do-or-Die. Jesteśmy szczęśliwi z awansu – powiedział Choupo-Moting.

− Pokazaliśmy super morale. Pierwsze 15 minut na pewno nie było dobre. Pokazaliśmy jednak bardzo dobrą reakcję. Osobiście, mimo kilku niewykorzystanych szans, zawsze miałem wrażenie, że bramka przyjdzie i tak się stało. Trener znalazł odpowiednie słowa w przerwie meczu. Potem w drugiej połowie mieliśmy wiele szans i nagrodziliśmy się zwycięstwem – dodał.

− Codziennie na treningu przykładam się do pracy i dobrze bawię się z chłopakami. Mamy świetny skład. Jestem bardzo szczęśliwy, że swoimi bramkami i wysiłkiem pomogłem drużynie – podsumował Eric Maxim Choupo-Moting.

Licząc tylko październik, to Choupo-Moting miał okazję rozegrać w sumie 5 spotkań – w tym czasie Kameruńczyk miał udział przy 6 bramkach monachijczyków (4 gole oraz 2 asysty).