DieRoten.pl
Reklama

BVB vs FCB: Statystycznie przed Der Klassiker

fot.
Reklama

Już tylko godziny dzielą nas od kolejnego "Der Klassiker"! To będzie już 125. konfrontacja pomiędzy Borussią Dortmund, a Bayernem Monachium. Stawka pojedynku jest niemała, bowiem według wielu ekspertów, to spotkanie może zadecydować o mistrzowskim tytule!

Przed tym świetnie zapowiadającym się spotkaniem postanowiliśmy, podobnie jak w ostatnich latach, przyglądnąć się statystykom jednej i drugiej drużyny.

Ofensywa

BVB oraz FCB to najbardziej ofensywnie grające drużyny w lidze. Tak mówi chociażby liczba zdobytych bramek w tegorocznym sezonie Bundesligi. Monachijczycy mają na swoim koncie aż 80 bramek, zaś dortmundczycy tylko o 6 mniej. Jeśli jednak przyjrzymy się innym ofensywnym statystykom to przewaga podopiecznych Hansiego Flicka jest jeszcze większa.

Strzały na bramkę (średnia na mecz)
FCB 18.7 (1)
BVB (13.4) (7)
Posiadanie piłki
FCB 63.1% (1)
BVB 58.4% (3)

Warto również odnotować, że Bayern zdecydowanie najwięcej czasu w lidze spędza w okolicach pola karnego rywali (34% swojego czasu w posiadaniu). W przypadku BVB jest to "zaledwie" 28% (8. miejsce w lidze). Zawodnicy Luciena Favre zdecydowanie lepiej radzą sobie natomiast w grze z kontry - zdobyli w ten sposób już 9 bramek (najlepszy wynik w lidze), zaś "Die Roten" tylko 4 (8. pozycja w lidze pod tym względem).

Celność podań
FCB 87.2% (1)
BVB 86.5% (2)
Udane dryblingi (średnia na mecz)
Thiago 3 (1)
Davies 2.9 (2)
Coman 2.7 (5)
Sancho 2.2 (8)
Stworzone "duże szanse"
Mueller 25 (1)
Gnabry 21 (2)
Sancho 15 (4)

Defensywa

Bayern nie tylko może pochwalić się największa ilością strzałó na bramkę, ale "Bawarczycy" także najrzadziej w lidze pozwalają rywalom na oddanie strzału. Nieco gorzej sytuacja wygląda w przypadku BVB.

Strzały rywali na bramkę (średnia na mecz)
FCB 9.2 (1)
BVB 10.4 (3)
Odbiory (średnia na mecz)
Davies 2.3 (22)
Thiago 2 (42)
Hakimi 1.8 (56)
Przechwyty (średnia na mecz)
Thiago 2 (15)
Hummels 1.8 (17)
Pavard 1.6 (33)

* w statystykach nie uwzględniliśmy zawodników, którzy nie rozegrali odpowiedniej ilości minut.

Źródło: Sofascore, Whoscored
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...