Butt: Musimy się obudzić!

Bayern Monachium notuje najgorszy ligowy start w całej swojej historii. Drużynie Louisa van Gaala wyraźnie czegoś brakuje. Serwis bundesliga.de rozmawiał na ten temat z doświadczonym bramkarzem Bayernu, Hans-Jörgiem Buttem.

Jörg, Bayern podchodził do meczu w Dortmundzie pełen nadziei, ale znowu wyjeżdżał z pustymi rękami. Jak to tłumaczysz?

Graliśmy dobrze, w pierwszej połowie mieliśmy swoje okazje, ale znowu nie mogliśmy sięgnąć celu. Straciliśmy gola po wrzucie z autu, przez niedokładne wybicie. Kiedy tracisz takiego gola, a sam nie możesz strzelić to wszystko staje się trudne.

Dlaczego Bayern nie potrafił pokazać tego co pokazał w pierwszej połowie, także w drugiej połowie?

Straciliśmy gola dość wcześnie. Po czymś takim nie byliśmy w stanie stworzyć sobie okazji i wywrzeć presji na przeciwnikach.

Czy to znaczy, że największy problem Bayern w tej chwili to atak?

Nasze poczynania w ataku to z pewnością duży problem, nie mogę temu zaprzeczyć. Męczymy się, żeby strzelać gole.

A drugi problem to obrona?

Wciąż tracimy zbyt dużo prostych bramek. Jak mówiłem, pierwsza bramka w Dortmundzie wzięła się z wrzutu z autu. Im dłużej utrzymujesz wynik 0:0 w Dortmundzie, tym większe są szanse na wywiezienie punktu. Musimy poświęcić więcej uwagi grze z tyłu.

Czy drużyna zastanawia się jaka jest natura tych problemów?

Oczywiście, myślimy o tym, ale na samym myśleniu daleko nie zajedziesz. Na koniec dnia potrzebujemy odreagować na boisku. Musimy być dokładniejsi pod bramką rywali i skupieni pod własną. Powtarzam to stale, ale co z tego. Musimy przenieść to na działanie. Każdy indywidualnie musi wziąć za to odpowiedzialność. Dla nas nie jest dobre mówienie po każdym meczu, że graliśmy dobrze i mieliśmy pecha.

Czy zawodnicy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji? Czy to jest sprawa pewności siebie?

Byliśmy w finale Champions League parę miesięcy temu, więc nie mogliśmy stracić pewności siebie tak szybko. Jednak to nie jest argument, musimy się obudzić! Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to jest w niewłaściwym miejscu.