DieRoten.pl
Reklama

Bundesliga z najlepszą średnią | Davies będzie grał z 19

fot.
Reklama

W ubiegły weekend byliśmy świadkami ostatnich spotkań w różnych ligach europejskich przed rozpoczęciem trzeciej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej.

Jak zwykle nie zabrakło wielkich emocji i gradu bramek. Wiele spotkań zakończyło się niemałymi niespodziankami (między innymi porażka Barcelony 4:3 z Realem Betis). Jak jednak wygląda skuteczność w pięciu najlepszych ligach w Europie?

Jeśli bliżej przyjrzeć się wszelkim statystykom strzeleckim, to niemiecka Bundesliga wypada najlepiej na tle pięciu najsilniejszych lig w całej Europie. Do tej pory w 99 meczach w niemieckiej pierwszej lidze strzelono łącznie 312 bramek, co daje najwyższą średnią – 3,15.

Drugą najskuteczniejszą pod względem zdobytych bramek ligą jest Serie A. Włoskie drużyny do tej pory ustrzeliły 335 bramek w 120 spotkaniach (najwięcej turyński Juventus oraz Napoli). Średnia goli wynosi tam dokładnie 2,79.

Na to, jak prezentują się pozostałe ligi, odpowiedź znajdziecie poniżej. Warto jeszcze zaznaczyć, że najwięcej bramek w tym sezonie Bundesligi zdobyli póki co zawodnicy Borussii Dortmund, albowiem mowa o 33 trafieniach

Średnia bramek w pięciu najsilniejszych ligach w Europie:

Davies będzie grał z #19

Jeszcze w tym miesiącu do Monachium przyleci Alphonso Davies, który oficjalnie od stycznia przyszłego roku zostanie nowym piłkarzem rekordowego mistrza Niemiec. Kanadyjczyk po zakończeniu zgrupowania reprezentacji swojego kraju uda się do stolicy Bawarii, aby rozpocząć treningi z pierwszym zespołem.

Poznaliśmy już numer z jakim Najlepszy Młody Zawodnik 2018 roku w Major Leage Soccer będzie występował w bawarskim klubie. Jak się okazuje Davies otrzyma 19, którą wcześniej nosili między innymi Sebastian Rudy, Mario Goetze czy chociażby Carsten Jancker.

Źródło: Różne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...