Bundesliga: Grupa pościgowa FCB nadrabia straty

Za nami 27. kolejka Bundesligi, w której jak zwykle nie brakowało emocji i przepięknych bramek, których łącznie padło 22! Jak zwykle byliśmy świadkami niemałych niespodzianek.

Tym razem pojedynki z uwagi na napięty terminarz rozgrywek tych krajowych jak i międzynarodowych odbyły się w środku tygodnia − w ubiegły wtorek oraz środę.

27. kolejkę zmagań ligowych w Niemczech otwierały cztery niezwykle ciekawe spotkania. Borussia Dortmund przed własną publicznością ograła 3:0 odradzający się powoli HSV Hamburg. Nieszczęśliwie dla Roberta Lewandowskiego jedną z bramek zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.

Swoje spotkanie wygrali także podopieczni Petera Stoegera, którzy na RheinEnergieSTADION ograli Eintracht Frankfurt Niko Kovaca. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 53. minucie, kiedy do Lukasa Hradecky'ego pokonał Milos Jojic.

Jak dobrze wiemy Bayern przegrał tego dnia z drużyną TSG Hoffenheim. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Andrej Kramaric w 21. minucie, który przepięknym uderzeniem z dystansu pokonał Svena Ulreicha.

Choć pierwsza połowa pozostawiała wiele do życzenia, to w drugiej części spotkania podopieczni Carlo Ancelottiego grali zdecydowanie lepiej, jednakże w decydujących momentach zabrakło odpowiedniego wykończenia, bądź też zabrakło odrobiny szczęścia.

Z kolei niemałą sensacją zakończyła się rywalizacja Werderu Brema z Schalke 04. Bremeńczycy ograli bowiem przed własną publicznością gości z Gelsenkirchen aż 3:0. Kolejne zwycięstwo w 2017 roku sprawiło, że Brema sukcesywnie pnie się do góry w tabeli ligowej.

Na drugi dzień mogliśmy podziwiać również kilka innych ciekawych spotkań. Dla przykładu w szlagierowym starciu Borussii Moenchengladbach  z Herthą Berlin, lepsi okazali się podopieczni Dietera Heckinga, którzy dzięki trafieniu młodziutkiego Laszlo Benesa odnieśli skromne, lecz jakże cenne zwycięstwo.

Niespodziewanie w Wolfsburgu pojedynek z "Wilkami" wygrał beniaminek z Freiburga. Główny rywal Bayernu i Borussii Dortmund, czyli RB Lipsk mierzyło się z kolei na wyjeździe z drużyną FSV Mainz.

Choć pierwsza połowa spotkania na Opel Arena w Moguncji zakończyło się bezbramkowym remisem, to w drugiej części spotkania 26,739 zgromadzonych na stadionie widzów mogło cieszyć swoje oczy gradem bramek, zjawiskową grą i mnóstwem cudownych zagrań.

W drugiej części spotkania podopieczni Ralfa Hassenhuettla potrzebowali zaledwie 4 minut, aby przechylić losy zwycięstwa na swoją korzyść. Kilkanaście minut później Mainz odpowiedziało strzelając bramkę z rzutu karnego na 2:1. Ostatecznie starcie FSV z beniaminkiem zakończyło się zwycięstwem Lipska 3:2.

Pewne zwycięstwo odnieśli również piłkarze Bayeru Leverkusen, którzy pod wodzą nowego trenera − Tayfuna Korkuta − pokonali na wyjeździe SV Darmstadt 2:0. Tego wieczoru świetny występ zaliczył Kevin Volland, który oprócz asysty przy bramce Juliana Brandta, zaliczył także trafienie.

Niezwykle emocjonujący przebieg spotkania miały "Derby Bawarii", w których drużyna FC Augsburg mierzyła się z Ingolstadt. Zaciętość, wola walki i upór sprawiły, że lepsi okazali się piłkarze Maika Walpurgisa, którzy ograli Augsburg 3:2. Zwycięstwo nad augsburczykami sprawiło, że rywalizacja w doli tabeli staje się co raz to bardziej ciekawsza.

Już jutro rozpocznie się 28. kolejka Bundesligi. W spotkaniu otwierającym zgania ligowe Eintracht Frankfurt podejmie na własnym podwórku gości z Werderu Brema, którzy są ostatnio w niemałym gazie.

VfL Wolfsburg 0:1 SC Freiburg

Do zmian doszło także w tabeli króla strzelców − bramka Pierra-Emericka Aubameyanga w pojedynku z Hamburgerem SV sprawiła, że stał się on samodzielnym liderem tejże klasyfikacji.

Poniżej znajdziecie listę dziesięciu najlepszych strzelców w niemieckiej Bundeslidze. Cały ranking znajdziecie natomiast pod tym linkiem.