Buelter: Spisywaliśmy się dobrze w I połowie

Przed kilkoma dniami, swoje piętnaste oficjalne spotkanie w ramach sezonu ligowego 2022/23 rozegrali piłkarze ekipy rekordowego mistrza Niemiec.

Przypomnijmy raz jeszcze − rywalem zespołu prowadzonego przez Juliana Nagelsmanna była ekipa Schalke 04, która choć zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, to walczyła do samego końca i zaprezentowała się stosunkowo dobrze. Niemniej jednak monachijczycy zasłużenie pokonali S04 2:0 i zdobyli 3 punkty.

Po ostatnim gwizdku, w strefie mieszanej dla dziennikarzy, na kilka pytań odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów. W przypadku drużyny z Gelsenkirchen, swoje stanowisko przedstawił między innymi Marius Buelter.

− Szczególnie w pierwszej połowie spisywaliśmy się bardzo dobrze. Raz po raz mieliśmy sytuacje przejściowe, w których byliśmy groźni i przy odrobinie szczęścia mogliśmy zdobyć bramkę. Prowadzenie monachijczyków tuż przed przerwą niekoniecznie wisiało w powietrzu − powiedział Buelter.

− Kiedy jednak krótko po przerwie straciliśmy drugą bramkę, trudno było o cokolwiek wartościowego. Bawarczycy potem sprytnie to rozegrali i my też nie do końca skończyliśmy mecz − dodał.

− Mimo porażki uważam, że z meczu na mecz rozwijamy się. Teraz przed nami długa przerwa zimowa, w której musimy ciężko pracować. Wszystko, co ostatnio zrobiliśmy dobrze, musimy zrobić jeszcze lepiej − podsumował Marius Buelter.

Dzięki sobotniej wygranej z Schalke, podopieczni Juliana Nagelsmanna umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli ligowej (34 punkty). Z kolei Schalke 04 po rozegraniu piętnastu kolejek zajmuje ostatnią lokatę z dorobkiem 9 oczek.