Buehl: Jesteśmy bardzo zadowolone z 3 punktów

Nie dalej jak wczoraj swoje kolejne spotkanie w ramach europejskich rozgrywek Ligi Mistrzyń rozegrały piłkarki Bayernu Monachium.

Po tym jak w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń, monachijki zremisowały na własne życzenie 2:2 z AS Romą, tym razem podopieczne Alexandra Strausa sięgnęły po 3 punkty, pokonując na wyjeździe Paris Saint-Germain.

Zawodniczki Bayernu odniosły bardzo cenne zwycięstwo 1:0 i tym samym awansowały na drugą lokatę w grupie C. Jedynego, ale jakże ważnego gola, zdobyła jeszcze w pierwszej połowie Magdalena Ericsson. Co do wygranej, w rozmowie dla „FCB.tv” swoje zdanie wyraziła napastniczka FCB Frauen – Klara Buehl.

− Jesteśmy bardzo zadowolone z trzech punktów. Przyjechałyśmy tu wygrać i udało nam się to. Jestem bardzo dumna z całego zespołu i mentalności, jaką pokazałyśmy – powiedziała Buehl.

− To był oczekiwany intensywny mecz, który był ekscytujący do samego końca. Obie drużyny mogły wygrać, ale to my zgarnęłyśmy punkty i bardzo się z tego cieszę – podsumowała Klara Buehl.

Podopieczne Alexandra Strausa do akcji wracają dopiero po trzeciej w tym sezonie przerwie reprezentacyjnej. Dokładnie 11 grudnia (poniedziałek) monachijki podejmą na własnym podwórku ekipę Bayeru 04 Leverkusen (początek o 19:30).