Brazzo: Złapaliśmy dobry kontakt

Po wrześniowym kryzysie w przypadku pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec nie ma już śladu – od zakończenia przerwy reprezentacyjnej, monachijczycy imponują formą.

Odkąd dobiegła końca przerwa reprezentacyjna we wrześniu, podopieczni Juliana Nagelsmanna prezentują bardzo dobrą formę. W 12 rozegranych spotkaniach, bilans mistrzów Niemiec to 11 zwycięstw, 1 remis oraz bramki 47:11.

Ostatnio na temat formy prezentowanej przez „Bawarczyków” wypowiedział się dyrektor sportowy FCB, czyli Hasan Salihamidzic, który ma nadzieję, że piłkarze potwierdzą swoją dyspozycję także w ostatnim pojedynku ligowym w tym roku i zakończą 2022 rok w dobrym stylu.

− Myślę, że w ostatnich tygodniach całkiem dobrze złapaliśmy kontakt. Rozgrywaliśmy dobre mecze i zaliczaliśmy dobre występy. Mam nadzieję, że potwierdzimy formę w końcówce tej rundy, a potem zobaczymy, co się dalej wydarzy – powiedział „Brazzo”.

W tej samej rozmowie, dyrektor sportowy bawarskiego klubu odniósł się również do kwestii stosowania technologii VAR w Niemczech oraz nieustannej dyskusji i krytyki tego systemu w środowisku piłkarskim w Niemczech.

− Ważne jest to, że sędzia ma osobowość, która pozwala mu pozostać na boisku. W trakcie sezonu to się wyrównuje. Oczywiście nie powinno być rażących błędów, jak ten we Frankfurcie. Zasadniczo VAR już uczynił futbol bardziej sprawiedliwym – dodał.

− VAR można rozwijać w dobrym kierunku. Ale z drugiej strony VAR odbiera piłce nożnej wiele emocji – podsumował Hasan Salihamidzic.

Źródło: Sky90