DieRoten.pl

Brazzo: Nagelsmanna chciało wiele topowych klubów

17.07.2021, 10:44:20

Dokładnie 1 lipca nowym trenerem ekipy rekordowego mistrza Niemiec został Julian Nagelsmann, który w minionym sezonie prowadził drużynę RB Lipsk.

Nie tak dawno temu na temat nowego szkoleniowca bawarskiego klubu wypowiedział się Hasan Salihamdzic, który podkreślił, że Julian Nagelsmann znajdował się na celowniku wielu europejskich drużyn, dlatego też „Bawarczycy” są szczęśliwi, że 33-latek ostatecznie wybrał FCB.

Ponadto dyrektor sportowy „Gwiazdy Południa” odniósł się do swojej współpracy z Oliverem Kahnem, który został mianowany nowym prezesem Bayernu. Jak się dowiedzieliśmy, celem obu Panów jest kolejny sukces na arenie międzynarodowej i triumf w rozgrywkach Champions League.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia Bośniak, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury.

Hasan Salihamidzic na temat:

…oczekiwań względem Nagelsmanna:

„…W osobie Juliana otrzymujemy młodego i bardzo innowacyjnego trenera. Julian jest również trenerem, którego chciało pozyskać wiele czołowych klubów w Europie, więc jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zdecydował się kontynuować pisanie swojej i naszej historii sukcesu w Bayernie. Cały klub nie może doczekać się tej współpracy.”

…swojej pracy i rutyny:

„…Nie potrafię powiedzieć, jak często dzwoni mój telefon, ale rzadko jest nieużywany. Plus smsy i maile. Pracuję 24/7. Mam kalendarz, wszystko jest w nim zapisane, a każdego wieczoru bierzesz 3 zadania do wykonania na drugi dzień. Potem okazuje się jednak, że w noc na Twoim biurku wylądowało 7 innych zadań. Musisz być elastyczny. Rzadko kiedy mamy do czynienia z regularną rutyną. Kiedy zaś jest dzień meczowy, to wszystko jest inne – wszystko zaczyna się walić, ale to lubię najbardziej.”

…żądzy triumfu w LM z Kahnem jako prezesem:

„…Absolutnie jesteśmy żądni sukcesu w Lidze Mistrzów! Oliver nie był CEO w 2020 roku, zaś teraz będąc obaj u władzy, chcemy wygrać Ligę Mistrzów, to nasz cel. Nie odpuścimy. Puchar Ligi Mistrzów to wielkie wyzwanie.”

…ambicji:

„…Nadal jesteśmy z Ollim ambitni, tak jak niegdyś na boisku. To jest gen Bayernu. Oliver i ja mamy takie aspiracje w każdym przypadku. Chcemy wygrywać cały czas. Nie musimy tego ukrywać.”

…wagi zwycięstwa w klubie:

„…W dni meczowe wszystko w tym klubie jest skupione na spotkaniu. Ja również jestem w tunelu i staram się pomagać trenerom i drużynie, gdy potrzebują czegoś specjalnego. Nie ma nic ważniejszego niż wygrane mecze. Wszystko inne schodzi na dalszy plan. Jesteśmy klubem piłkarskim. Kiedy wygrywamy, wszystko jest dobrze.”

…relacji z Kahnem:

„…Mamy bliskie, pełne zaufania, bardzo dobre relacje. Oliver i ja znamy się od dawna. Graliśmy razem przez dziewięć lat w Bayernie, przeżywając razem wszystkie wzloty i upadki. Każdy z nas wie, jak działa druga osoba, jak sobie radzi, co jest dla niej ważne. Oboje rozwinęliśmy się jeszcze bardziej od czasów gry w piłkę. Nie mogę sobie wyobrazić lepszego partnera niż Oliver. Wszystkie ważne decyzje sportowe będziemy podejmować razem i jestem pewien, że jest on właściwym następcą Karla-Heinza Rummenigge na stanowisku prezesa. Cały zarząd musi pracować jak zespół i być zawsze w zgodzie z Radą Nadzorczą i naszym prezydentem Herbertem Hainerem. Chodzi o to, by stać razem i zawsze się uzupełniać dla dobra Bayernu.”

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)18.07.2021 08:09
Real już kilka lat temu chciał Nagelsmanna więc pewnie nie jeden klub go chciał.
17.07.2021 14:42
Teraz nie ma już ani Karla ani Uliego, wszystko w rękach nowej władzy. Teraz nie ma znaczenia to co mówią, mówić będą wyniki!!
17.07.2021 13:41
nie widzę niestety tej wielkiej ambicji i żądzy w budowie kadry... Ale przynajmniej tym razem obeszło się bez komunikatu,że "jesteśmy sexy" :-)
17.07.2021 13:29
Mimo wszystko przejście na wielki poziom z Lipska to jednak duży przeskok. Zobaczymy. Dobrze, że na początku jest tylko BL i faza grupowa.
17.07.2021 11:06
Panie GabireluStachu itd. To jest niemożliwe, że Pan robi to nieświadomie. ;) To jest uśmieszek.