DieRoten.pl
Reklama

Brazzo: Bayern zawsze będzie domem dla Francka

fot.
Reklama

Pod koniec zeszłego tygodnia swoją karierę oficjalnie zakończył jeden z największych piłkarzy w historii całego Bayernu Monachium – Franck Ribery.

Francuski skrzydłowy co prawda był jeszcze związany ważnym kontraktem z ekipą włoskiej Salernitany do końca czerwca 2023 roku, ale problemy z kolanem zmusiły go do podjęcia ostatecznej decyzji w kwestii zakończenia kariery piłkarskiej.

Jakiś czas temu w rozmowie dla klubowych mediów na temat Francka Ribery’ego wypowiedział się Hasan Salihamidzic, który podkreślił, że skrzydłowy miał nie tylko wspaniałą karierę, ale i również dał wiele futbolowi. Dyrektor sportowy FCB dodał również, że Bayern zawsze będzie dla 39-latka domem.

− Franck miał wspaniałą karierę i dał wiele futbolowi. Zawsze rozmawiamy o facetach potrzebujących futbolu, Franck był jednym z wielkich facetów światowego futbolu, nie ma ich tak wielu, więc będzie nam go brakowało. Bayern jest mu bardzo wdzięczny – powiedział Salihamidzic.

− Patrząc z perspektywy czasu, ściągnięcie Francka w 2007 roku było praktycznie kamieniem węgielnym pod rozwój Bayernu, który stał się jednym z niezmiennie najlepszych klubów w Europie. Franck był wirtuozem z piłką u nogi, wielkim wojownikiem, dresiarzem, a na boisku zawsze zostawiał swoją duszę i dawał wszystko dla naszego klubu – dodał.

− Z Bayernem wygrał wszystko, co jest do wygrania – w tym przede wszystkim potrójną koronę w 2013 roku. Bayern zawsze będzie dla niego domem – podsumował Hasan Salihamidzic.

W trakcie swojej wieloletniej przygody w Bayernie, francuski skrzydłowy miał okazję wystąpić łącznie w 425 spotkaniach, w których to strzelił 124 bramki oraz zanotował 182 asysty. Ponadto razem z kolegami Franck Ribery sięgnął po 24 tytuły.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...