DieRoten.pl
Reklama

Bramka Roku w Bundeslidze – Grillitsch zwycięża

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Na przestrzeni kilkunastu ostatnich dni, kibice Bundesligi z całego świata mogli głosować na Najpiękniejszą Bramkę Roku w niemieckiej pierwszej BL.

Biorąc pod uwagę trafienia wszystkich klubów, oficjalny serwis Bundesligi postanowił przeprowadzić głosowanie na Bramkę Roku – fani z całego świata mogli głosować dokładnie na 15 bramek.

Wśród nominacji znalazło się wiele trafień zawodników bawarskiego klubu – trzykrotnie nominowano chociażby Harry’ego Kane’a i jego gole z SV Darmstadt, 1. FC Heidenheim czy VfL Wolfsburg. Ponadto wyróżniono Musialę, de Ligta, Comana, Kimmicha i Pavarda (latem odszedł do Interu).

Nominowani z Bayernu do Bramki Roku w Bundeslidze:

− Harry Kane I vs SV Darmstadt
− Matthijs de Ligt vs SC Freiburg
− Harry Kane II vs 1. FC Heidenheim
− Kingsley Coman vs SC Freiburg
− Joshua Kimmich vs 1. FC Koeln
− Harry Kane III vs VfL Wolfsburg
− Benjamin Pavard vs Augsburg
− Jamal Musiala vs 1. FC Koeln

Koniec końców, kibice z całego świata uznali, że tytuł Bramki Roku zdobyło trafienie Floriana Grillitscha z TG Hoffenheim, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu w pojedynku ligowym z ekipą 1. FC Koeln. Na Austriaka oddano w sumie 13,929 głosów.

Drugie miejsce zajął z kolei Harry Kane i jego bramka z połowy boiska przeciwko Darmstadt (10,323 głosów), zaś podium zamknął gol Xaviego Simonsa z RB Lipsk (9,970).

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...