Bochum vs Bayern: Mecz przyjaźni

Po rozegraniu boju w Lidze Mistrzów w ramach sezonu 2023/24, podopieczni Thomasa Tuchela po tygodniowej przerwie przystępują do kolejnego starcia, tym razem na krajowym podwórku.

Dokładnie o 17:30 zespół rekordowego mistrza Niemiec zagra z drużyną VfL Bochum, która zremisowała ostatnio 1:1 z Eintrachtem Frankfurt. Tradycyjnie z okazji nadchodzącego spotkania, oficjalny serwis Bayernu przygotował garść faktów i ciekawostek przedmeczowych.

Bilans sprzyja FCB

Do tej pory Bayern miał okazję mierzyć się z Bochum w 80 spotkaniach. Bilans FCB prezentuje się następująco:

– 54 zwycięstwa, 16 remisów i 10 porażek
– Bramki 202:82

Bayern z Bochum w Bundeslidze

Bayern Monachium wygrał dobre 2/3 z 73 dotychczasowych starć w Bundeslidze z VfL Bochum (49 zwycięstwa), przy czym klub z Zagłębia Ruhry zwyciężył dziewięć razy, podczas gdy pozostałe 15 meczów kończyło się remisami.

Bochum od awansu do Bundesligi

Odkąd Bochum awansowało do Bundesligi w 2021 roku, piłkarze Bayernu wygrali 4 z 5 spotkań (1 porażka). Warto wspomnieć, że 3 z tych meczów zakończyły się zwycięstwami FCB po 7:0.

0:7

Dotychczasowe trzy porażki 0:7 z Bayernem, były dla Bochum najwyższymi w ich historii w Bundeslidze. Dla porównania 7:0 monachijczyków z VfL z sierpnia 2022 roku, było ich najwyższym zwycięstwem na wyjeździe w historii.

Kane z Bochum

Harry Kane był zaangażowany w 5 z 7 goli Bayernu przeciwko Bochum we wrześniowym zwycięstwie 7:0 (3 gole, 2 asysty).

Seria Bochum

Drużyna Thomasa Letscha przegrała tylko 1 z ostatnich 13 meczów Bundesligi na własnym podwórku (5 zwycięstw, 7 remisów). Jedyna porażka w tym czasie to 1:3 z Borussią Moenchengladbach pod koniec września 2023 roku.

Królowie remisów

VfL Bochum zremisowało łącznie 10 razy w tym sezonie Bundesligi – pod tym względem klub z Zagłębia Ruhry jest liderem w lidze.

Gorsza passa Kane’a

Harry Kane strzelił tylko 2 bramki w 5 ostatnich meczach Bundesligi.

De Ligt na boisku

Bayern z Matthijsdem de Ligtem na boisku traci w Bundeslidze bramkę średnio co 104 minuty. Bez Holendra na boisku, monachijczycy tracą gola średnio co 78 minut.

Ostatnie trzy mecze

Ostatnie trzy mecze Bayernu z VfL Bochum, to trzy zwycięstwa monachijczyków oraz bilans bramkowy 17:0.

Ofensywa Bayernu

Piłkarze Bayernu od początku sezonu 2023/24 w 31 meczach o stawkę zdobyli w sumie 76 bramek, co daje im średnio 2,45 goli na spotkanie.

Najskuteczniejsze trio FCB

Trzema najskuteczniejszymi piłkarzami Bayernu w tym sezonie są Harry Kane (28 goli), Leroy Sane (9 goli) oraz Jamal Musiala (7 goli). Mieli oni łącznie udział przy 44 z 76 bramek FCB w kampanii 2023/24 (58%).

Kane najskuteczniejszy

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, najskuteczniejszym piłkarzem Bayernu jest obecnie Harry Kane – 28 goli oraz 8 asysty (36) w 29 spotkaniach. Następnie można wyróżnić Leroya Sane (9 bramek i 12 asyst) oraz Thomasa Muellera (2 gole i 8 asyst).

Kane dla Bayernu

Mając na uwadze wszystkie rozgrywki, Harry Kane notuje średnio udział przy bramce Bayernu co 70 minuty (28 goli i 8 asyst).

Grad bramek gwarantowany

W historii dotychczasowych pojedynków Bayernu z Bochum, średnia strzelonych bramek wynosi 3,55.

Wskaźnik zwycięstw

Bayern wygrał w sumie 49 z 72 spotkań przeciwko Bochum w samej Bundeslidze (15 remisów i 9 porażek). Przeciwko żadnej innej drużynie (powyżej 60 spotkań), FCB nie może pochwalić się tak wysokim wskaźnikiem zwycięstw (68%) i niskim wskaźnikiem porażek (13%), jak przeciwko VfL.

Źródło: FCB.de / Bundesliga