DieRoten.pl

Nie dalej jak wczoraj późnym wieczorem, gościem prowadzącego program Sportschau Club (ARD) był środkowy obrońca Bayernu Monachium − Jerome Boateng.

reklama

Jednym z głównych tematów, który został poruszony podczas wczorajszego programu była sytuacja sprzed roku, kiedy to mimo całego zamieszania i plotek o odejściu z Bayernu, niemiecki stoper koniec końców został w Monachium.

Jerome Boateng podkreślił, że choć obiecano mu, że będzie mógł zmienić otoczenie klubowe, to ostatecznie klub nie wydał takiej zgody. 32-latek zaznacza, że wolałby to załatwić w inny sposób, ale z drugiej strony cieszy się, że wszystko uległo zmianie, kiedy nowym trenerem został Hansi Flick.

Co z nową umową? Odpowiedź na to i kilka innych pytań znajdziecie poniżej. Zachęcamy do zapoznania się z fragmentami wypowiedzi defensora „Gwiazdy Południa”.

Jerome Boateng na temat:

...braku zgody na opuszczenie FCB:

„...Zapewniono mnie, że na mojej drodze nie pojawią się żadne przeszkody, jeśli na stole znajdzie się konkretna suma. Mimo iż wszystkie warunki zostały spełnione - nie pozwolono mi odejść. Chodziło o fałszywe obietnice, także o uznanie i szacunek. Na pewno chciałbym omówić kilka tematów w inny sposób i rozwiązać je inaczej. Co byłoby możliwe - i to nie w ten sposób. Tak było dwa lata z rzędu, to nie było przyjemne.”

...krytyki ze strony Rummenigge i Hoenessa w przeszłości:

„...Najpierw możesz porozmawiać z piłkarzem, jak widzi pewne sprawy i dlaczego tak wszytko się dzieje. Wtedy również mogę się do tego odnieść. Moim zdaniem to byłoby najsprawiedliwsze.”

...chęci odejścia:

„...Byłoby dla mnie ważne, aby rozstać się na dobrych warunkach, w życiu zawsze są rozłąki. Zwłaszcza po tak udanej współpracy, tak wiele tytułów. Cała to otoczka sprawiała jednak, że było to smutne.”

...zmiany trenera:

„...Cieszę się jednak, że wszystko odmieniło się w ten sposób. To miało sens. Zmiana Kovaca na Flicka wiele dla mnie zmieniła. Pod wodzą Hansiego odzyskałem pewność siebie i sprawiedliwą szansę.”

...nowej umowy:

„...Absolutnie jestem w stanie wyobrazić sobie pozostanie na dłużej w Bayernie. Jestem otwarty na rozmowy i negocjacje, ale to żaden przymus. ”

...Hansiego Flicka:

„...Bayern Monachium ma szczęście, że posiada tak wybitnego trenera jak Hansi Flick, który odznacza się tak wielką i specjalistyczną wiedzą. Hansi potrafi również dotrzeć do swoich piłkarzy, posiada wyczucie.”

...świętowaniu mistrzostwa w 2019 roku:

„...Z perspektywy czasu zachowałbym się inaczej. Jestem bardzo wrażliwą osoba, nie udaję. Ludziom było trudno powiedzieć, co się ze mną dzieje. Byłem rozczarowany i bardzo zamyślony.”

źródło: Sportschau Club

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama25.12.2020 11:42
Podobnie pomyślałem jak @tapczan .
Sporo żalu. Czuję,że to ostatnie pół roku Boa w Bayernie. Nie zdziwię się jeśli już w styczniu dogada się z kimś z Serie A.
25.12.2020 09:34
Sporo żalu i pretensji, ale może rozpoczął swoją grę.
25.12.2020 02:13
Wszyscy się uparli na Kovaca, on miał swój pomysł: Abgesehen davon wird keiner von ihnen sein. Miał taką rację że teraz i Thomas i Jéröme grają większość meczy
25.12.2020 01:21
Może tego lata się uda ?
24.12.2020 16:35
Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze.
24.12.2020 14:24
Zdecydowanie wole postawe Martineza ktory z reguly kolorowo nie mial ale przez okolo dekade ani raz nie zalil sie w mediach.
24.12.2020 14:13
Szczera rozmowa. Ale takim niewiniątkiem to on nie jest znowu.