DieRoten.pl

Choć jeszcze do niedawna wszystko wskazywało na to, że latem 2020 roku Leroy Sane zawita na Allianz Arenę, to najnowsze doniesienia sugerują jednak zupełnie co innego.

Przypomnijmy raz jeszcze – na początku zimowego okienka transferowego pojawiły się informacje, że Leroy Sane miał ostatecznie zadecydować, że widzi swoją przyszłość w drużynie rekordowego mistrza Niemiec.

Co więcej sam skrzydłowy chciał także za wszelką cenę dołączyć do Bayernu jeszcze w tym miesiącu. Niemniej jednak sternicy bawarskiego klubu mieli podjąć decyzję, że nie zdecydują się na transfer tej zimy, lecz poczekają do lata przyszłego roku. Jednym z powodów miały być kwestie finansowe.

Niemiecki „Bild” oraz „Die Welt” informują, że taki obrót spraw miał spowodować, że Leroy Sane zaczyna mieć wątpliwości względem przenosin na Allianz Arenę. Dla Niemca transfer w zimowym okienku mimo jego kontuzji (zerwane więzadło krzyżowe) byłby oznaką zaufania ze strony „Gwiazdy Południa”.

Rezygnacja z zimowego transferu sprawia jednak, że wychowanek Schalke 04 zaczął się zastanawiać nad swoją dalszą przyszłością. Co więcej fakt, że 23-latek zmienił agencję dodatkowo komplikuje wszystko.

Dziennikarze wspomnianego wyżej źródła podkreślają także, że Karl-Heinz Rummenigge w żadnym wypadku nie jest zadowolony, że negocjacje muszą rozpocząć się teraz na nowo z nowymi agentami skrzydłowego (jego interesy reprezentuje teraz LIAN Sports). Z drugiej strony Christian Falk zaznacza, że Sane w dalszym ciągu chce opuścić Manchester City.

źródło: Bild / Falk

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (39)

reklama30.01.2020 19:46
Nie ma żadnych wątpliwości, w lecie jest nasz:)
30.01.2020 06:00
@Szymson
Oczywiście że czekanie do lata nic nam nie da. MC nie zejdzie z ceny bo dlaczego miało by zejść? Wszystkie atuty są po ich stronie. Mówienie że Sane kończy się kontrakt więc będą musieli zejść z ceny według mnie nie jest prawdą.
Gdy u nas Ballackowi kończył się kontrakt nikt nie myślał żeby na siłę go sprzedać żeby tylko coś zarobić. Graczy tej klasy albo sprzedaje się za grube miliony albo gra się nimi do końca kontraktu i pozwala się odejść bo to lepsza opcja dla klubu gdy taki gracz jeszcze przez rok daje z siebie wszystko dla klubu niż zarabianie jakichś drobnych i strata klasowego zawodnika.
Kolejny przykład to Totenham i Eriksen. Odsunęli go od składu bo kończył się mu kontrakt a nie chciał podpisać nowego. Co im to dało? Sprzedali go teraz za drobne a sportowo stracili dużo bo w tym sezonie ich wyniki pokazują jak ważnym zawodnikiem dla nich był Eriksen. Bez niego ich gra jest dużo słabsza.
29.01.2020 19:32
Tylko tego brakowało. I co nam w zasadzie dało to, że czekamy do lata?! Nic. Może i zapłacimy 10 mln mniej, ale tyle to w ciągu pół roku można było spokojnie wypracować, gdyby tylko Leroy przyszedł już teraz. Nie chce nawet myśleć, co będzie, gdy to nie wypali...
29.01.2020 16:14
@szczebelek
Jak ma się Dyrektora Sportowego to ma się liste z pozycjami do uzupełnienia w kadrze i listy nazwisk z piłkarzami na te pizycje. Jak nr 1 na liście nie wypali to próbuje się z 2 na liście.
Niestety my mamy atrapę a nie Dyrektora Sportowego więc i listy to atrapa o ile w ogóle są. Ostatnie lato i zima pokazały że list nie ma!
Z Sane skończyło sie jak się skończyło i planu B nie było. KHR ratował sytuację.
29.01.2020 15:01
Zawsze tak jest, że dyrektor sportowy razem z trenerem rozmawiają z piłkarzami czy zostają w klubie czy chcą odejść, potem na podstawie tego wyznacza się pozycje do wzmocnienia i przez jakiś czas tworzy się kilku nazwiskowe listy... Latem taką mieliśmy tylko, że napalano się na Sane nawet za 100 mln euro natomiast inni byli za drodzy bo kosztowali 50 mln euro... Pokręcona logika z resztą z perspektywy czasu zimą niektórzy byli do wzięcia za mniej, ale nikt na poziomie Sane. Jak lato ma znowu wyglądać jak rok temu to Bayern może nie mieć dziur tylko wyrwy...
29.01.2020 14:49
@FanGraczyBayern

Zgoda że nie ma zawodnika na takim poziomie ale działacze MC widzą że my (Hasan) nie ma innego pomysłu więc wszystkie atuty są po ich stronie. Pozwalanie przez Hasana na wodzenie się za nos przez Sane też nie pomaga.
Hasan powinien wymusić jednoznaczne określenie się przez Sane bo może być tak że "opcja B" będzie jedynym wyjściem jeżeli Sane nie będzie chciał do nas przejść.
29.01.2020 14:16
@Edmund
W zasadzie to nie ma zawodnika na poziomie Sané, który mógłby być opcja B
29.01.2020 14:09
Czytam komentarze i zaczynam rozumieć czemu Brazzo ciągle jest Dyrektorem Sportowym.
Telenowela z Sane to wyłącznie wina Brazzo a tu coraz więcej komentarzy w których Sane jest coraz gorzej określany. A o krytyce Brazzo nic.

Dla mnie sprawa jest prosta. Sane nie potrafi zdecydować to Brazzo powinien dać mu ultimatum 2 tygodnie na zastanowienie. Jeżeli Sane mówi "tak" to wynegocjować kwotę transferu z MC i Sane jest nasz. Druga opcja Sane ciągle się zastanawia wiec Brazzo powinien mu dać jeszcze tydzień i albo tak albo nie a jak ciągle kręci to skończyć tę sprawę i przejść do opcji "B" czyli kogoś innego. Trzecia opcja Sane mówi "nie" więc opcja "B" jakiś inny gracz na skrzydło. Tylko problemem jest to że Brazzo nie ma żadnej opcji rezerwowej pewnie nawet nie pomyślał żeby znaleźć kogoś innego.

Problemem jest osoba Brazzo i jego brak profesjonalizmu i zerowe kwalifikacje żeby zajmować takie stanowisko. Najgorsze jest to że on nic sie nie uczy. Jest Dyrektorem Sportowym od 2 lat i nie widać żadnego postępu w jego pracy.
29.01.2020 14:03
@hoodykr Mniejsza kasa ? Jesteś tego pewien ? Lewandowski nie zarabia mało nawet jak na piłkarzy z Premier League. Mniejszy prestiż ? Man City jest niżej w rankingu niż Bayern. Dziwne ruchy transferowe , napisz jakie ? Sprowadzenie Coutinho, to dziwny ruch? Na ten moment Bayern może mu zapewnić podstawowe miejsce w kadrze bo w City tego nie ma. Co daje mu mocną pozycję w kadrze Niemiec.
29.01.2020 13:51
Mniejsza kasa, mniejszy prestiż, dziwne ruchy na rynku włodarzy Klubu. Mnie nie dziwi wahanie Sane :) na ten moment Bayern nie może mu nic więcej zapewnić niż City imo.
Ale za to możemy mu zapewnić status gwiazdy, rodzinna atmosferę i owocowe środy...
29.01.2020 13:48
@hoven no fakt, może trochę przesadziłem. Może Sane niech skończy te śluby milczenia i się określi.
29.01.2020 13:30
@tapczan wez ty się chłopie opanuj bo to komentarz na poziomie sfochowanego dresa pod budka z piwem i kebsem. Przeczytałeś coś w mediach i obrażasz czlowieka który sam milczy. Przecież to nasz zarząd się nie porozumiał co do kwoty transferu wiec myśl trochę zanim puścisz takiego baka
29.01.2020 12:50
Teraz sytuacja kadrowa się poprawia, ale musimy mieć trochę szerszą kadrę, bo później przychodzą kontuzje i kadrą się zwęża. Ale nie jest źle . Nie kupimy nikogo bossowie widzą że zespół dobrze gra.
29.01.2020 12:18
@zabson79
Skupiasz się wyłącznie na obronie. A mnie chodzi o ofensywę :). Jasne, że posiadanie w kadrze wielu zawodników uniwersalnych czyni z niej bogatszą. Nie mówię o posiadaniu 40-stu zawodników, niczym Juventus czy Dortmund. Rzecz w tym ilu mamy naprawdę (NAPRAWDĘ) ofensywnych graczy. Nie takich, którzy MOGĄ tam grać :).
29.01.2020 12:04
@Skobry Nie widzę nic złego w tym, że w kadrze jest kilku uniwersalnych zawodników, dzięki temu taktyka jest bardziej elastyczna. Kimmich grał na obronie a za Guardioli zaczął grać w środku a nawet na stoperze, Pavard w Stuttgarcie grał na stoperze u nas na boku, Alaba grał na boku, teraz na stoperze a w kadrze w środku. Davies przychodził jako skrzydło a teraz gra na boku obrony. Nie sztuka nakupować piłkarzy jak Dortmund, którzy w lecie mieli prawie 40 piłkarzy a potem musieli się ich pozbywać.
29.01.2020 11:34
@zabson79
"Jak się dobrze przyjrzysz kadrze to masz praktycznie po dwóch zawodników na każdą pozycję"...
... Ale tylko wówczas, gdy będziesz ich rzucał po boisku. Właśnie o to chodzi. O rzeczonym Davies'ie wątpię, czy ogóle byśmy nie rozmawiali, gdyby nie kontuzje (choć bardzo się cieszę z jego rozwoju "dzięki" urazom podstawowych piłkarzy). Kwestia ofensywy po prostu STOI w miejscu od jakiegoś czasu. A Ty wychodzisz z założenia, że skoro ten, ten i tamten potrafią zagrać na skrzydle (czy tam na innych pozycjach), no to przecież jest ok. :)

Nie idźmy również w drugą stronę - oczywiście, że źle nie jest. Na razie wszystko ok, powrócą kontuzjowani to będziemy mieli więcej opcji. Ale liczba zawodników w kadrze w ofensywie (a już tych wypożyczonych nie wliczam) zrobi się po sezonie naprawdę zatrważająco niska. I to będzie problem. Same potencjalne wzmocnienia (Havertz, Sane - o ile oczywiście do nich dojdzie), to będzie po odejściu Coutinho, Perisicia zaledwie jeden do jednego :). No chyba, że tani wykup Chorwata :).

Nie możemy grać n-tego sezonu mając w przodzie graczy, którzy MOGĄ grać na każdej pozycji. Bo tam mamy naprawdę braki - najprościej rzecz ujmując - liczbowe.
29.01.2020 11:12
@Skobry "...Zastępstwo za nich powinno być już przygotowane 3, 4 okienka temu..." "...czy naprawdę Naszymi jedynymi możliwościami w kwestii wzmocnienia ofensywy w ostatnich latach jest powrót z wypożyczenia Gnabry'ego'..." sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Gnabry został kupiony i poszedł na wypożyczenie. Podobnie był z Daviesem, który został kupiony w lecie i pół roku jeszcze grał w swoim klubie, więc nie możesz pisać, że zastępstwa nie zostały wcześniej zaplanowane. Persic stał się alternatywą dla Sane. Jak się dobrze przyjrzysz kadrze to masz praktycznie po dwóch zawodników na każdą pozycję.
29.01.2020 10:55
Kto wie jak jest naprawdę.

Bild to niemiecka gazeta, Sane to niemiecki piłkarz, Bayern to niemiecki klub, więc temat ten jest bardzo chodliwy w Niemczech. Tak więc aby kliknięcia się zgadzały mogą pisać o nim różne rzeczy, a wiadomo, że najlepsze są takie najbardziej clickbait'owe tytuły.
29.01.2020 10:49
A niech sra się ta panienka razem ze swoją pazerną rodzinką. Zgniłe jajo chcemy ściągać z humorami jak u nastolatki.
29.01.2020 10:48
@zabson79
Ja nie piszę o zastąpieniu Robbery (bo jest to niemożliwe na ten moment), tylko o ZAKUPIE skrzydłowego. Tyle. Zastępstwo za nich powinno być już przygotowane 3, 4 okienka temu. Zostajemy z Gnabry'm i Comanem, którzy przy całej mojej do nich sympatii pozostają Naszymi JEDYNYMI skrzydłowymi sensu stricte (bo Perisić to obecnie nie Nasz zawodnik). A mając w świadomości ich podatność na kontuzje oraz perspektywę walki na trzech frontach nie można przeciągać w nieskończoność uzupełnienia braku na tej pozycji. Owszem - możemy rzucać ciągle po boisku Davies'a, czy Mullera. Ba, być może nawet Alaba mógłby od biedy zagrać na skrzydle. Pytanie tylko jaki będzie tego sens? Czy nie lepiej jest mieć 23-osobową kadrę z kilkoma opcjami na poszczególne pozycje, niż zespół złożony z wielu uniwersalnych graczy, mogących grać praktycznie wszędzie? Bo można przecież sprowadzić kogoś o wszechstronności Padoina, Sturaro i Grosskreutza (przy jednoczesnym - jeszcze większym - ograniczeniu kadry), którzy od razu zapełnią wszystkie pozycje na boisku, pozwalając twierdzić że mamy automatycznie kilku graczy na daną pozycję. Sprowadziłem to specjalnie do absurdu, bo odwlekanie konieczności wzmocnienia skrzydeł jest dla mnie również absurdalne.

Tak jak już pisałem - poczekamy, zobaczymy. Na zimowe okienko oczywiście nikt się nie powinien nastawiać, ale na bogów - czy naprawdę Naszymi jedynymi możliwościami w kwestii wzmocnienia ofensywy w ostatnich latach jest powrót z wypożyczenia Gnabry'ego i wypożyczenia Coutinho i Perisicia? :)
29.01.2020 10:36
@FanGraczyBayern Muller grywa z musu na skrzydle, jak Gnabry czy Coman są kontuzjowani , Persic został wypożyczony, bo Sane doznał kontuzji i upadł jego transfer. Po sezonie prawdopodobnie odejście. Ale jak pokazują jego ostatnie mecze to wcale nie był zły transfer. Po zmianie trenera wszyscy odżyli. Davies na razie gra na boku obrony ale nie wiadomo, czy jak Hernandez wróci do gry czy nie zostanie właśnie przesunięty na skrzydło i wtedy będziemy mieli 4 nominalnych skrzydłowych.
29.01.2020 10:31
Ale barca czy real też by nie kupili teraz piłkarza który nie pół roku. Zazwyczaj w lecie takie transfery są klepnięte. Jeżeli Sane nie przedłuży kontraktu z city, to w lecie powinien być finał tej sagi. A jeżeli nie Sane to może zyiech czy werner. Sancho pewnie do Anglii wróci.
29.01.2020 10:26
FanGraczyBayern
Kurcze zapomniałem no to plan juz znam ;)
29.01.2020 10:22
@szczebelek
W sumie nawet tacy skrzydłowi nie przychodzą mi do głowy co tani, a lepsi niż Coman. Ale takich na pewno jest wiele.

Edytowano : 2020-01-29 10:24:59

@okta88
Za rok to Sane do wzięcia z darmo będzie jak nie przedłuży kontraktu:D
29.01.2020 10:22
Zawsze zostaje grad wypożyczeń przecietniakow w czym pan brazzo ma wprawę jak nikt inny Lucasa mogli kupić z kontuzją jego juz nie. A jeśli dojdzie do zdrowia do lata to poczekają jeszcze aby od budował formę czyli może za rok się zastanowia nad zakupem
29.01.2020 10:20
Jak nie Sane to ktoś inny przyjdzie możliwe, że Bayern kupi dwóch skrzydłowych w cenie Niemca i dalej będą lepsi od Comana. Jedno jest pewne, że do lata powinno się zrezygnować z newsów o transferach prócz opinii Brazzo i zarządu na temat nowości.
29.01.2020 10:19
@zabson79
Muller nie może grać na skrzydle bo jest tam fatalny-Perisic powinien odejść, bo to żadna przyszłość.
29.01.2020 10:16
@Skobry Kilkuletnie opóźnienie w zakupie skrzydłowych? Robbery mimo swojego wieku i tak robili różnice. Ribery po przejściu do Fiorentiny jest jednym z najlepszych zawodników ligi więc to samo świadczy o jego klasie. Barczo trudno zastąpić takich zawodników. Coman i Gnabry zostali następcami. Przyszedł Persic i Davies , Muller może również grać na skrzydle, więc de facto jest 4-5 zawodników , którzy mogą grać na skrzydle. Dla mnie jedynym wzmocnieniem na chwilę obecną na tę pozycję jest Sane, ale niestety jego kontuzja pokrzyżowała trochę plany.
29.01.2020 10:04
@zabson79
W kwestii zakupu skrzydłowego opóźnienie jest już kilkuletnie. To jest obecnie największa bolączka - brak konkretnych wzmocnień na pozycji, na której były najbardziej wymagane. Przykłady Alonso, Robbena - trafione. Ale spójrz na ostatnie okienka. Transfery Hernandeza czy Pavarda, mimo iż w mojej opinii same w sobie świetne, to jednak wciąż największych potrzeb Bayernu nie załatwiają (bo czy My faktycznie aż tak bardzo potrzebowaliśmy obrońców po odejściu Robbery?). A do ofensywy jak nie było zakupu (ZAKUPU, nie wypożyczenia), tak nie ma. Apelowałem jednak o cierpliwość i wierzę, że się opłaci. Trzeba czekać (bo ileż na nowego skrzydłowego czekać można).
29.01.2020 10:00
Za tydzień będzie info że jednak chce do nas przyjść. Ale jak sobie policzyłem to on nie grał przez pół roku w piłkę. Więc kupienie go teraz za około 100 mln euro jest bardzo ryzykowne.
29.01.2020 09:52
@Skobry nie uważam, żeby klub działał z opóźnieniem na rynku transferowym. Konkretne transfery zawsze załatwiał z półrocznym wyprzedzeniem (Pavard, Hernandez, Davies to tak z ostatniego okienka transferowego) czasami zdarzały się transfery last minute jak Robben, Coutinho czy Alonso (tylko to piłkarze grubego kalibru i wykorzystanie nadarzającej się okazji ). Wystarczy spojrzeć na przykłady wypożyczenia Coutinho czy Odriozoli. Informacja w prasie pojawiła się dopiero na dwa dni przed transferem i wszystko było załatwiane w ciszy. Wszystkie pozostałe informacje o innych piłkarzach to były zwykłe kaczki dziennikarskie. Dlatego zawsze warto wziąć na to poprawkę.
29.01.2020 09:51
Luzik, zamiast kupić Sane wypożyczymy na dwa lata Lemara.
29.01.2020 09:34
@FanGraczyBayern
Co Ty tak z tym Mbappe? :) Przecież to jest człowiek absolutnie poza Naszym zasięgiem finansowym, z Anglią i Hiszpanią jako jedynymi możliwymi kierunkami. Jego nazwisko w kontekście Naszych potencjalnych wzmocnień w ogóle się nie powinno pojawiać.

Co do opóźnionych działań na rynku natomiast zgoda. Na razie jednak nic jeszcze w kwestii Sane nie wiadomo i pozostaje czekać. Bayern to klub, gdzie wymagana jest od kibiców po prostu cierpliwość, zamiast wyzywania od "chciwych matołów" :).
29.01.2020 09:32
Bayern akurat w przypadku transferu Sane postępuje bardzo racjonalnie. Nie wiadomo w jakiej formie będzie piłkarz po takiej kontuzji i ile czasu będzie potrzebował aby wrócić do optymalnej formy, o ile w ogóle wróci. To nie jest transfer za 10 czy 20M , że może pójść w straty a transfer , który miałby znacząco podnieść jakość zespołu.
29.01.2020 09:31
20 lat temu przychodził Bayern po zawodnika i już było wiadomo, że będzie w Monachium. W 2019 nie potrafili przez 2-3 miesiące dogadać się z Sane, teraz będą następne pół roku negocjowali...
Krótka piłka, albo chce grać dla nas albo wypad. Nie jest jedynym skrzydłowym.
Oczywiści o ile te newsy w ogóle są prawdziwe, bo od roku podobne się pokazują co jakiś czas.
29.01.2020 09:14
@Pir5
Bayern swymi ostatnimi działaniami na rynku transferowym spowodował, że musi znosić wszystko w przypadku Sane. Nie ma innej jakości skrzydłowego do wyjęcia, Sancho tu nie chce przyjść, Mbappe też pewnie.
29.01.2020 09:11
A dajcie już spokój z tym transferem. Bayern nie może sobie pozwolić na humory Sane. Albo przyjdzie, albo nie. Teraz to tego nie dojdzie, więc jeszcze przez pół roku będą newsy że przeszedł czy nie.
29.01.2020 09:09
Pozostało rozglądać się za okazjami na wypożyczenie bo Brazzo żadnego wielkiego transferu nie doprowadzi do końca
29.01.2020 08:56
Wiedziałem kurwaszawa, że będą problemy, bo te matoły chciwe nie chcą porządnego wzmocnienia i oszczędzają kupując półśrodki zamiast kupić chłopa jak chce dołączyć.

Jak szanuję zarząd to dają ciała z tym Sane poki co

Ciąg dalszy telenoweli.