DieRoten.pl
Reklama

Bild: Pochettino nie jest już kandydatem na trenera FCB

fot. DieRoten.pl
Reklama

Od momentu odejścia Niko Kovaca z posady trenera pierwszej drużyny rekordowego mistrza Niemiec, w prasie na całym świecie nieustannie spekuluje się o poszukiwaniach nowego szkoleniowca przez Bayern.

Kandydatów ma być rzekomo kilku, ale media cały czas piszą o trzech tych samych nazwiskach i mowa jest o takich trenerach jak Mauricio Pochettino (obecnie bez klubu), Thomas Tuchel (Paris Saint-Germain) oraz Erik ten Hag (Ajax).

Niemniej jednak ostatnie doniesienia niemieckiego dziennika "Bild" rzucają zupełnie nowe światło na całą sprawę. Dziennikarze informują, że Pochettino nie jest już brany pod uwagę przez bossów bawarskiego klubu jako potencjalny opiekun pierwszej drużyny na lato 2020 roku.

Sternicy "Gwiazdy Południa" nadal chcą przestrzegać wymogu znajomości języka niemieckiego. Poza tym kolejnym argumentem, który przemawia przeciwko Argentyńczykowi jest brak jasno określonej filozofii gry.

Z dalszych doniesień możemy jeszcze wyczytać, że opinia legendarnego Juppa Heynckesa na temat byłego szkoleniowca Tottenhamu Hotspur również odegrała ważną rolę w podjęciu decyzji przeciwko Pochettino. Ojciec sukcesu z 2013 roku nie jest przekonany do pomysłu  zatrudnienia 47-latka.

Jako że w Bayernie słowo "Don Juppa" nadal ma wielką moc i wagę, to wszyscy liczą się z jego zdaniem − tym samym Mauricio został skreślony przez działaczy FCB (biorąc pod uwagę także wcześniejsze okoliczności).

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...