DieRoten.pl
Reklama

Bild: Nuebel z umową do 2030 roku

fot. Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Bardzo możliwe, że już niebawem poznamy oficjalne plany Bayernu Monachium na Alexandra Nuebela, który jest obecnie wypożyczony do VfB Stuttgart.

Jak donosi niemiecki dziennik „Bild”, miała już zapaść decyzja w sprawie dalszej przyszłości Alexandra Nuebela, który od zeszłego lata jest wypożyczony do pierwszoligowego zespołu VfB Stuttgart.

Co prawda po zakończeniu sezonu 2023/24 umowa wypożyczenia golkipera wygasa, ale z ustaleń dziennikarzy możemy dowiedzieć się, że Niemiec zostanie w Szwabii na kolejny sezon – zostało to ustalone wspólnie przez oba kluby, które osiągnęły pełne porozumienie.

To nie koniec, albowiem Alex ma także podpisać nowy, 5-letni kontrakt z monachijczykami. Po wejściu w życiu nowej umowy, będzie ona obowiązywać do końca czerwca 2030 roku, co ma być potwierdzeniem ze strony szefostwa FCB, że 27-latek cieszy się uznaniem i jest traktowany jako następca Manu Neuera w przyszłości.

Mówi się, że szczególnie zadowolony z rozwoju Alexandra i jego postępów w ostatnich miesiącach jest Michael Rechner, czyli trener bramkarzy „Gwiazdy Południa”.

Obecnie Nuebel inkasuje około 3 mln euro rocznie, ale w związku z kolejnym wypożyczeniem oraz nowym kontraktem, wynagrodzenie Niemca zostanie odpowiednio zwiększone, zwłaszcza że Stuttgart w przyszłym sezonie będzie także występować na arenie międzynarodowej.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...