DieRoten.pl

Pod koniec marca, w trakcie przerwy reprezentacyjnej w meczu eliminacyjnym do Mundialu w 2022 roku pomiędzy Polską a Andorą, kontuzji kolana doznał Robert Lewandowski.

Póki co polski snajper opuścił łącznie cztery spotkania od momentu nadwerężenia więzadła bocznego w prawym kolanie ‒ mowa o dwóch pojedynkach w Bundeslidze (RB Lipsk i Union) oraz dwumeczu z Paris Saint-Germain w Champions League.

Na całe szczęście na początku tego tygodnia Robert Lewandowski wznowił treningi biegowe. Co prawda wczoraj 32-latek odpoczywał (kontrola obciążenia), ale jak informuje dziennik „Bild”, dzisiejszego poranka Polak ukończył trzecią udaną sesję indywidualną przy Saebener Strasse.

Dziennikarze podkreślają, że „Lewy” pracował dziś blisko 40 minut pod czujnym okiem Simona Martinello i poczynił kolejny wielki krok w swojej rehabilitacji.

Dzisiejsze zajęcia obejmowały szereg ćwiczeń biegowych (slalomy, sprinty itp.). Tym razem najlepszy strzelec bawarskiego klubu był już jednak w stanie wykonywać łatwe zwroty, a także zmiany kierunku i kroki boczne, które są obciążające dla więzadła w kolanie.

Mimo wszystko Lewandowski nie trenował jeszcze z piłką, co jest oczywiście kwestią czasu. Na ten moment powrót na spotkanie ligowe w sobotę z Wolfsburgiem wydaje się być zbyt wczesnym krokiem.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama16.04.2021 18:27
Co to ma za znaczenie czy jest Niemcem czy Polakiem? chyba nie myślisz że Bayern nie wystawiał go w ważnych meczach z Lipskiem i PSG z powodu tego że jest Polakiem? Większej głupoty dawno nie przeczytałem!! bez urazy oczywiście.
16.04.2021 09:58
@FanGraczyBayern może dla ciebie to byłoby git
16.04.2021 09:31
@tapczan
No spoko. A tak serio jakby był Niemcem i by doznał kontuzji w meczu z Macedonią to już git co nie?
16.04.2021 09:09
Albania i San Marino czekają.
16.04.2021 08:18
wyleczy sie do kolejnych meczy reprezentacji
15.04.2021 20:23
Może na aptekarzy będzie Robuś gotowe