DieRoten.pl
Reklama

Bild: Bayern wciąż chce Rokę

fot.
Reklama

Mimo iż Uli Hoeness jakiś czas temu zapowiedział koniec letnich wzmocnień, to bardzo możliwe, że klub ze stolicy Bawarii pokusi się jeszcze o jednego środkowego pomocnika.

Jak się pewnie domyślacie potencjalnym wzmocnieniem rekordowego mistrza Niemiec może być Marc Roca, o którego transferze spekuluje się już od wielu tygodni. Do niedawna problemem była kwota odstępnego, albowiem Espanyol oczekuje pełnej sumy 40 milionów euro (klauzula odejścia).

Narastające plotki o odejściu Renato Sanchesa mogą jednak sugerować, że zakup hiszpańskiego pomocnika staje się coraz bardziej prawdopodobny.

Niemiecki dziennik „Bild” informuje, że Bayern Monachium traktuje Rokę jako następcę Portugalczyka, jeśli ten ostatecznie opuści Allianz Arenę. Podobne informacje przedstawił wczoraj „Sky Sport News”.

Mistrzowie Niemiec wciąż rozglądają się za defensywnym pomocnikiem. Choć ostatnimi czasy było zdecydowanie spokojniej w kwestii Marca, to monachijczycy wciąż pozostają poważnie zainteresowani mistrzem Europy do lat 20. Wszystko jednak będzie zależało od przyszłości Sanchesa.

Na uwadze trzeba mieć także fakt, że usługami utalentowanego zawodnika interesuje się także Real Madryt. W niedawnym wywiadzie dla „Sky” na temat swojego klienta wypowiedział się agent Roki – Juan Manuel Mata Rodriguez.

Bardzo wielkie kluby europejskie interesują się Markiem, transfer wciąż jest możliwy, ale w grę wchodzi też pozostanie w Espanyolu. Pozostał nieco ponad tydzień, zaś jego klauzula wynosi 40 milionów i należy ją wpłacić – skomentował agent Hiszpana.

Źródło: Bild / Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...