DieRoten.pl
Reklama

Bild: Bayern chce Tuchela na dłużej!

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Jak wynika z najnowszych doniesień prasowych, coraz pewniejszy staje się scenariusz, że Thomas Tuchel pozostanie jednak trenerem Bayernu na kolejny sezon!

Choć do niedawna wszystko wskazywało na to, że od lata 2024 roku Bayern będzie miał nowego trenera, to obecnie kolejne znaki i doniesienia prasowe jasno sugerują, że na swoim stanowisku może pozostać Thomas Tuchel!

Jak informuje dziennik „Bild”, po niedawnym spotkaniu Rady Nadzorczej FCB skupionej wokół Uliego Hoenessa, Karla-Heinza Rummenigge oraz Herberta Hainera, dalsza współpraca z niemieckim szkoleniowcem w bawarskim klubie staje się coraz pewniejsza.

Mówi się, że obok Roberto de Zerbiego, to właśnie Tuchel jest wymieniany w gronie faworytów jako opiekun „Die Roten”. Z doniesień wspomnianego wyżej źródła dowiadujemy się, że wszystkie zaangażowane strony są obecnie skłonne spróbować raz jeszcze – w tym celu toczone są rozmowy o tym, jak mogłaby wyglądać dalsza współpraca.

Kandydatura Thomasa jest ponownie brana pod uwagę z racji na poprzednie „odrzucenia” ze strony Xabiego Alonso, Juliana Nagelsmanna oraz Ralfa Rangnicka.

Tuchel nie być opcją tymczasową

Niemniej jednak Tuchel ma mieć pewne warunki, jeśli ma dalej pracować w Monachium – Niemiec nie chcę być tylko rozwiązaniem tymczasowym w przypadku, gdyby na przykład w 2025 roku dostępny byłby Juergen Klopp. W przeciwnym wypadku trener jest otwarty na powrót do Premier League.

Jak podkreśla „Bild”, aby Thomas został na dłużej, szefowie FCB muszą wyraźnie zobowiązać się do przyszłości z 50-latkiem, aby przekonać go do dalszej współpracy.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...