DieRoten.pl

Bierhoff: Nie puścimy Loewa tak łatwo

30.11.2017, 13:35:40
Ł. Skwiot

Od dłuższego już czasu trwa karuzela w związku wyborem nowego trenera Bayernu Monachium latem 2018 roku. Wszystko wskazuje, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Heynckes odejdzie wraz z końcem tego sezonu.

W ostatnich tygodniach i dniach przez Bayern Monachium przewinęło się już wiele nazwisk – mówi się między innymi o takich trenerach jak Julian Nagelsmann, Thomas Tuchel czy chociażby Juergen Klopp. Nie tak dawno temu powrócił także temat możliwości objęcia FCB przez Joachima Loewa.

Do plotek sugerujących, że Joachim Loew może opuścić kadrę narodową na rzecz mistrzów Niemiec odniósł się menadżer niemieckiej reprezentacji – Oliver Bierhoff – który wątpi w nakreślony przez media scenariusz.

− Nie spodziewam się, aby Joachim od nas odszedł i na pewno nie puszczę go tak łatwo. Moim zdaniem czerpie wielką radość z pracy w kadrze – powiedział Oliver Bierhoff.

Joachim Loew pracuje dla Niemieckiego Związku Piłki Nożnej już od 2004 roku – najpierw zaczynał jako asystent trenera, aby później zostać trenerem pierwszej drużyny. Obecna umowa „Jogiego” z DFB obowiązuje do 2020 roku.

Co do przyszłego trenera Bayernu Monachium odniósł się także nie tak dawno temu Mats Hummels, który w rozmowie dla „Sport1” przyznał, że nowy trener w takim klubie jak Bayern musi mieć przede wszystkim dobre cechy przywódcze.

Każdy trener bez wyjątku zawsze potrzebuje koncepcji na boisku, może nawet i więcej niż tylko jednej. Ale przede wszystkim w takim klubie jak Bayern, taki trener musi mieć dobre umiejętności przywódcze – powiedział Mats Hummels.

 

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)30.11.2017 23:35
Ja też uważam że Low nadal będzie prowadził kadrę Niemiec.
30.11.2017 20:39
Australia i PSV z całym szacunkiem to nie odpowiednio najlepsza reprezentacja i jeden z najlepszych klubów piłkarskich na świecie. Jedna posada albo druga.
30.11.2017 17:29
Guus Hiddink prowadził jednoczesnie Australie i PSV ale pewny nie jestem
30.11.2017 15:08
Bardziej mi chodziło o to, jak np. wygrają Niemcy - czy nie zabraknie motywacji do dalszej współpracy?
To jest głównym celem Jogiego, obrona tytułu, co podkreślał już znacznie wcześniej.
30.11.2017 14:59
Nawet gdyby Niemcy odpadli we wczesnej fazie rozgrywek to Loew i tak zachowa posadę, taką sobie wypracował pozycję. Sam musiałby uznać, że jego przygoda z reprezentacją dobiegła końca.

Orientuje się ktoś czy był jakiś trener który prowadził jednocześnie kadrę narodową i klub? Chodzi mi oczywiście o te większe zespoły.
30.11.2017 14:41
Według mnie, zależy od tego co Niemcy osiągną a patrząc, że zawsze jest w 4 najlepszych każdej imprezy to :]