Bez niespodzianki w Hamburgu - HSV 0:5 FCB

Berlin jest niemal w zasięgu wzroku! Bawarczycy rozgromili Hamburger SV w ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Niemiec aż 5:0(2-0) i tym samym zapewnili sobie awans do kolejnej fazy tych rozgrywek. Hat-tricka w tym spotkaniu zdobył Mario Mandzukić, a po jednym trafieniu dołożyli Dante oraz Arjen Robben.

57 tysięcy widzów oglądało dzisiejsze spotkanie na wyprzedanej Imtech Arenie. Kibice zgromadzeni na stadionie na pierwszą bramkę musieli czekać do 21' minuty meczu. Wtedy to piłkę do bramki, po wspaniałej akcji Mario Goetze, wbił Mario Mandzukić. Losy meczu już pięć minut później rozstrzygnął Dante, który wykorzystał dośrodkowanie Toniego Kroosa z rzutu rożnego i strzałem głową umieścił piłkę w bramce.

W 54' minucie wynik podwyższył Arjen Robben. Holender wykorzystał idealne podanie Kroosa i bez większych problemów pokonał Rene Adlera. W 74' i 76' minucie na listę strzelców ponownie wpisywał się Mario Mandzukić, który skompletował w tym meczu hat-tricka. Tak więc, Bayern jest już tylko jeden krok od finałowego meczu DFB-Pokal, który odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Sytuacja kadrowa:

W porównaniu do meczu z Norymbergą Pep Guardiola dokonał tylko jednej zmiany kadrowej. Do wyjściowego składu Bayernu powrócił Toni Kroos, który zastąpił Thomasa Muellera. Na ławce rezerwowych zasiadł Bastian Schweinsteiger, który pojawił się w kadrze monachijczyków pierwszy raz od 5 listopada 2013 roku. Niemiec pojawił się dziś na placu gry zmieniając w 65' minucie meczu Philippa Lahma.

Trener Bert van Marwijk dokonał trzech zmian w składzie. Tomas Rincon, Ivo Ilicević oraz Jonathan Tah zastąpili Ouasima Bouy, Jacquesa Zoue i Johana Djourou. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Pierre Lasogga, który nie powrócił do pełnej dyspozycji po ostatnim urazie.

HSV: Adler - Lam, Tah, Westermann, Jansen - Badelj(73' Bouy), Rincon - Ilicević, van der Vaart(40' Arslan), John - Calhanoglu(71' Zoua)

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng(49' Martinez), Dante, Alaba - Lahm(c)(65' Schweinsteiger) - Robben, Thiago(65' Shaqiri), Kroos, Goetze - Mandzukić

Ławka: Starke - Pizarro, Mueller, Contento

Sędzia: Felix Zwayer

Widzów: 57 000

Bramki: 1-0(21' Mandzukić), 2-0(26' Dante), 3-0(54' Robben), 4-0(74' Mandzukić), 5-0(76' Mandzukić)

Źółte kartki: Lam, Arslan, Rincon /  -