Berlin! Berlin! Wir fahren nach Berlin!

Tak jest! FC Bayern nie dał Wolfsburgowi we wczorajszym spotkaniu żadnych szans i pewnie wygrał 6:1. Oznacza to, że Duma Bawarii po raz 19. awansowała do finału Pucharu Niemiec.

71.000 tysięcy widzów na Allianz Arena obejrzało interesujące spotkanie, w którym Bayern Monachium pewnie awansował do finału rozgrywek DFB-Pokal. Bramki dla Bayernu strzelali Mario Mandzukić (17.), Arjen Robben (35.), Xherdan Shaqiri (50.) oraz Mario Gomez (80./83./86.). Dla gości jedyną bramkę zdobył Diego (45.).

Ustawienie:
Trzy dni po zwycięstwie w derbach Bawarii z 1. FC Nürnberg (4:0) Jupp Heynckes dokonał licznych zmian w wyjściowym składzie. Tylko Daniel van Buyten, Diego Contento oraz Xherdan Shaqiri wystąpili od początku we wczorajszym spotkaniu.

Szwajcar zastąpił na lewym skrzydle zawieszonego za czerwoną kartkę Francka Ribéry. Za nim grał Contento, który zajął miejsce w składzie kosztem Davida Alaby, który zmagał się z grypą żołądkową.

Przebieg spotkania:
FC Bayern od początku przejął inicjatywę wymieniając cierpliwie mnóstwo podań oraz czekając na ruch ze strony Wolfsburga. Goście bronili się bowiem głęboko na swojej połowie chyhając na kontry.

Pierwsza szansa dla Bayernu przyszła stosunkowo szybko. Bardzo dobrą akcję Robbena oraz Lahma strzałem w boczną siatkę zakończył Schweinsteiger (6.). Zaledwie dziesięć minut później fani na Allianz Arena mogli podnieść ręcę w geście triumfu. Znakomitą akcję Shaqiriego oraz Robbena zwieńczył Mario Mandzukić (17.) posyłając piłkę pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Diego Benaglio. Była to 21. bramka Chorwata w tym sezonie w oficjalnych spotkaniach. W 35. minucie spotkania po błędzie defensorów gości bramkę po kolejnej znakomitej akcji popularnego Shaqa zdobył prawą nogą Arjen Robben (35.). Monachijczycy spuścili wtedy trochę z tonu, a do głosu zaczął dochodzić Wolfsburg. W związku ze zbyt dużymi odległościami między formacjami oraz braku koncentracji bramkę kontaktową dla VfL zdobył Brazylijczyk Diego (45.).

To tylko zmotywowało Monachijczyków, którzy pobudzeni przemową Juppa Heynckesa w szatni zrobili to co do nich należało. Chwilę po wznowieniu gry po krótkim rozegraniu rzutu rożnego przez Robbena oraz Müllera bramkę sprzed pola karnego zdobył Xherdan Shaqiri (50.). Wolfsburg musiał zaatakować, a Bayern po raz kolejny potwierdził swoją wyższość. Kolejne trzy bramki były dziełem Mario Gomeza, który pojawił się na boisku w 77. minucie spotkania i popisał się drugim najszybszym hat-trickiem w historii Pucharu Niemiec (80./83./86.).

FC Bayern - VfL Wolfsburg 6:1 (2:1)

FC Bayern: Neuer - Lahm, van Buyten, Dante, Contento - Martínez, Schweinsteiger - Robben (74. Rafinha), Müller (63. Luiz Gustavo), Shaqiri - Mandzukić (77. Gomez)
Ławka: Starke, Boateng, Tymoshchuk, Pizarro
VfL Wolfsburg: Benaglio - Fagner (61. Dost), Naldo, Madlung, Rodriguez - Polak (73. Träsch), Medojevic - Hasebe, Diego, Vieirinha - Olic (73. Helmes)
Sędzia: Knut Kircher (Rottenburg)
Widzów: 71.000 (wyprzedany)
Bramki: 1:0 Mandzukic (17.), 2:0 Robben (35.), 2:1 Diego (45.), 3:1 Shaqiri (50.), 4:1 Gomez (80.), 5:1 Gomez (83.), 6:1 Gomez (86.)
Żółte kartki: Schweinsteiger / Naldo, Polak