Berisha: Bayern był o krok szybszy

W ubiegłą sobotę swoje dwudzieste czwarte spotkanie w sezonie ligowym 2022/23 rozegrali piłkarze Bayernu Monachium.

Zawodnicy ekipy rekordowego mistrza Niemiec pokazali się z dobrej strony i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo 5:3 nad Augsburgiem, umacniając się tym samym na pozycji lidera niemieckiej Bundesligi.

Tradycyjnie już po zakończeniu spotkania, w strefie mieszanej dla dziennikarzy na pytania odpowiadali piłkarze obu klubów. W przypadku gości z Górnej Bawarii, swoje zadnie wyraził między innymi autor dwóch trafień dla augsburczyków, czyli Mergim Berisha.

− Mimo prowadzenia, w pierwszej połowie nie do końca udało nam się we właściwy sposób wchodzić w pojedynki. Bayern był zwykle o krok szybszy przy drugich piłkach – powiedział Berisha.

− Dlatego zdecydowanie za szybko straciliśmy te bramki. Potem trener dokonał czterech zmian i w drugiej połowie byliśmy bardziej odważni i aktywni – dodał.

− Oczywiście jestem szczęśliwy, że zdobyłem dwie bramki, ale wolałbym nie strzelić ani jednej i wygrać mecz – podsumował Mergim Berisha.

Dzięki wygranej nad Augsburgiem, podopieczni Juliana Nagelsmanna umocnili się na pozycji lidera i powiększyli swoją przewagę nad wiceliderem z Dortmundu do dwóch oczek. Podczas gdy Bayern zgromadził do tej pory 52 punkty, to BVB może pochwalić się 50 punktami.