DieRoten.pl

Beckenbauer o Flicku i Matthaeusie jako następcach Loewa

15.03.2021, 07:33:33
FotoOlimpik

Decyzja o rezygnacji Joachima Loewa z posady selekcjonera niemieckiej reprezentacji narodowej po zakończeniu EURO, wywołała niemałe zamieszanie w świecie niemieckich mediów.

Od blisko tygodnia niemieccy dziennikarze co rusz przedstawiają kolejne informacje o potencjalnych kandydatach. Wśród nich wymienia się głównie Marcusa Sorga, Stefana Kuntza, Ralfa Rangnicka, Juergena Kloppa, Lothara Matthaeusa oraz Hansiego Flicka, który ma być z kolei wyborem nr 1, jeśli mowa o DFB.

Nie tak dawno temu o kilka słów na temat możliwego zatrudnienie Matthaeusa lub Flicka poproszono legendarną postać niemieckiej piłki – Franza Beckenbauera – który w przeszłości również miał okazję pracować jako selekcjoner „Die Mannschaft”.

− Obaj są bardzo dobrymi kandydatami. Hansi Flick pasowałby do tego całego projektu, w końcu zna DFB na wylot. Ale nie mam już takiej pewności, że Bayern będzie chciał go puścić powiedział Franz Beckenbauer.

− Zdecydowanie ufam Lotharowi, który posiada doświadczenie i bardzo się rozwinął. Tak, dlaczego nie Lothar w takim razie? – podsumował legendarny „Cesarz”.

Póki co nie wiadomo kto mógłby zastąpić Joachima Loewa, ale wierząc doniesieniom prasowym – Oliver Bierhoff oraz Niemiecki Związek Piłki Nożnej chcieliby ogłosić nowego selekcjonera przed turniejem mistrzostw Europy.

źródło: Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama17.03.2021 17:55
Nic nie jest przesądzone.
15.03.2021 22:19
15.03.2021 20:13
@Piter1985 Cesarz jest już w tym wieku, że Lothar pomylił mu się z Oto Rehaglem :) nadodatek pewnie tym z czasów gdy zdobywał mistrzostwo Europy z Grecją.
15.03.2021 11:23
śmiałem się czytając jak Jurgen Kohler czy Olaf Thon mówią o Lotharze ale,że i Cesarzowi się udzieliło...
Jakieś jaja z tym pomysłem, niczym królik z kapelusza tzw. opinia publiczna by tego pomysłu nie kupiła za żadne skarby.
15.03.2021 09:40
@tapczan też się dziwię, nie wierzę że to na serio
15.03.2021 08:43
Naprawdę ktoś poważnie bierze pod uwagę Matthaeusa jako trenera DFB ? 10 lat poza piłką z wysokości murawy i ma teraz przejąć kadrę Niemiec ? Jego poprzednie próby bawienia się w trenera też do wybitnych nie należały.