Bayern znowu wygrywa do "zera"!

Rywale nadal nie mają recepty na Bawarczyków! Kolejny mecz Bayernu Monachium kończy się nie tylko zwycięstwem podopiecznych Juppa Heynckesa, ale przeciwnicy w dalszym ciągu nie byli w stanie pokonać Manuela Neuera. Wynik spotkania szybko otworzył Thomas Muller (5.), zaś kwadrans później strzałem z rzutu wolnego bramkarza Bayeri Leverkusen pokonał Daniel van Buyten (19.). Dzieło w wykonaniu FCB dokończył powracający do zdrowia Arjen Robben (90.).

Tydzień po wygraniu pojedynku w Gelsenkirchen 2:0 Heynckes postanowił dokonać trzech zmian w wyjściowej jedenastce. Van Buyten zajął miejsce Jeromea Boatenga, zaś Anatolij Tymoszczuk wystąpił w miejsce Luiza Gustavo. Do składu wrócił z kolei Mario Gomez, co oznaczało, że na ławkę powędrował Nils Petersen. Dla reprezentanta Niemiec był to występ numer 100 w bawarskim trykocie. W kadrze meczowej po tygodniach nieobecności pojawił się Robben.

Bawarczycy zanotowali perfekcyjny start - lewą stroną Franck Ribery minął obronę przeciwnika, mocno po ziemi dograł w pole karne, a tam znalazł się Muller, który skierował piłkę obok bezradnego Leno (5.). Zszokowani przyjezdni co prawda stworzyli sobie okazje w 11. minucie, jednak już chwilę później spadł na nich kolejny cios. W 19. minucie z rzutu wolnego huknął belgijski stoper FCB, podwyższając wynik na 2:0.

Bayern w pełni kontrolował przebieg spotkania i nie forsował tempa, mając na uwadze, iż w tygodniu czeka ich bardzo ciężki pojedynek w Lidze Mistrzów. Swoją okazję miał Gomez (31.) oraz Bastian Schweinsteiger (40.), ale w obu przypadkach zabrakło im szczęścia.

Po zmianie stron drużyna prowadzona przez Robina Dutta nie miała już nic do stracenia i postanowił zaatakować. Efektem tego były strzały Gonzalo Castro (52.) i Omera Topraka (67.), ale w obu przypadkach na wysokości zadania stanął Neuer. Pierwszą akcję w drugiej połowie Bawarczycy mieli dopiero w 70. minucie - strzał z 18 metrów oddał wprowadzony Gustavo.

Tuż przed zakończeniem spotkania perfekcyjne podanie od Schweinsteigera otrzymał Robben, który stanął oko w oko z Leno i bez problemu pokonał golkipera Bayeru Leverkusen, ustalając rezultat meczu na 3:0.

FC Bayern - Bayer 04 Leverkusen 3:0 (2:0)

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Van Buyten, Badstuber, Lahm - Tymoshchuk, Schweinsteiger - Müller, Kroos (78. Robben), Ribéry (82. Alaba) - Gomez (65. Gustavo)

Rezerwowi: Butt, Contento, Boateng, Petersen

Bayer 04 Leverkusen: Leno - Da Costa (64. Bellarabi), Toprak, Reinartz (86. Friedrich), Castro - Balitsch, Bender, Rolfes - Renato Augusto, Sam - Kießling

Sędzia: Gräfe (Berlin)

Widzów: 69.000

Bramki: 1:0 Müller (5.), 2:0 Van Buyten (19.), 3:0 Robben (90.)

Żółte kartki: Van Buyten / Kießling, Toprak, Reinartz, Sam