DieRoten.pl
Reklama

Bayern znalazł lidera do środka obrony?

fot. Fotolia
Reklama

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że Bayern Monachium pragnie tego lata pozyskać nowego zawodnika na środek obrony, który zastąpiłby Niklasa Suele.

Odejście Niklasa Suele jest już przesądzone od wielu tygodni. Choć początkowo mówiło się, że Bayern nie pozyska nikogo nowego na miejsce Niemca, to Julian Nagelsmann nalega, aby bossowie ściągnęli nowego środkowego obrońcę, który pełniłby też rolę lidera.

Jak się okazuje kierunek poszukiwań może prowadzić do AS Monaco! Jak informuje niemiecki „TZ”, zawodnikiem pasującym do profilu wymagań trenera FCB jest Guillermo Maripan.

Dziennikarze donoszą, że 28-latek jest tematem dyskusji wewnątrz bawarskiego klubu, zwłaszcza że posiada on już niemałe doświadczenie nie tylko na klubowym, ale i reprezentacyjnym poziomie (37 występów dla Chile). Warto również podkreślić, że defensor w Ligue 1 nieraz radził sobie z Neymarem, Mbappe czy Messim.

Dobre relacje z Monaco

Na korzyść monachijczyków przemawia fakt bardzo dobrych relacji z Monaco z racji na wypożyczenie Alexa Nuebela zeszłego lata. Chilijczyk jest uważny za lidera, który jest silny w pojedynkach, dysponuje precyzyjnym podaniem, potrafi dobrze rozegrać oraz stwarza zagrożenie pod bramką rywala.

W ubiegłym sezonie został wybrany przez „L'Equipe” do najlepszej drużyny Ligue 1. W tym sezonie zmagał się jednak z kontuzjami, w tym z naderwanym pęczkiem mięśniowym. Oprócz hiszpańskiego i angielskiego zna również język francuski, co ułatwiłoby mu komunikację z obrońcami Bayernu.

Według wspomnianego wyżej „TZ”, monachijczycy mają już prowadzić zaawansowane rozmowy w sprawie tego transferu. Szacunkowa wartość Maripana to 15 mln euro. Jego dorobek w tym sezonie to z kolei 36 spotkań oraz 1 bramka (ogółem 91 spotkań dla ASM, 8 goli i 1 asyta).

− Jest bardzo solidny, jak starszy brat, na którym młodzi zawodnicy mogą polegać na boisku. To bardzo dobry obrońca, którym czołowe kluby interesowały się już zeszłego lata – powiedział Thym Pynon z „France Football”.

Źródło: TZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...