DieRoten.pl
Reklama

Bayern złożył finalną ofertę Daviesowi!

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

Wśród zawodników, których przyszłość w Bayernie Monachium pozostaje pod znakiem zapytania, wyróżnić możemy m. in. Alphonso Daviesa.

Obecna umowa kanadyjskiego defensora jest ważna do końca czerwca przyszłego roku, zaś w mediach od tygodni pojawiają się kolejne plotki oraz spekulacje w kontekście dalszej przyszłości defensora bawarskiego klubu. Mówi się nie tylko o możliwym przedłużeniu wygasającego za rok kontraktu, ale i również możliwym odejściu do Realu Madryt, który od dawna ma być poważnie zainteresowany transferem kanadyjskiego defensora.

Z najnowszych doniesień niemieckiej prasy możemy jednak dowiedzieć się, że w ostatnich dniach doszło do spotkania kierownictwa sportowego FCB z agentem piłkarza. Co więcej, według ustaleń Christiana Falka ze sportowej redakcji „Bilda”, monachijczycy mieli teraz złożyć finalną ofertę.

Przyjęcie oferty lub pożegnanie latem

Jak donosi niemiecki dziennikarz, Max Eberl i Christoph Freund mieli przedstawić Alphonso i jego agentowi nową, ulepszoną, ale i również ostateczną ofertę przedłużenia kontraktu.

W grę wchodzi umowa do końca czerwca 2029 roku oraz zarobki na poziomie około 13-14 milionów euro rocznie. Dla kierownictwa sportowego Bayernu sprawa jest jasna – klub z pewnością nie zamierza spełniać horrendalnych oczekiwań strony Daviesa (20 mln euro rocznie).

− Mogę potwierdzić. Złożyliśmy Alphonso bardzo konkretną i pełną szacunku ofertę. W pewnym momencie w życiu trzeba po prostu powiedzieć tak, albo nie – powiedział ostatnio Eberl.

Nieoficjalnie mówi się, że piłka leży teraz po stronie zawodnika – jeśli Alphonso nie przyjmie oferty nowego kontraktu, monachijczycy zgodzą się na pożegnanie i sprzedaż w nadchodzącym letnim okienku transferowym. Pewnym jest, że FCB nie zaoferuje już więcej Daviesowi.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...