DieRoten.pl
Reklama

Bayern zarobi 20 mln euro na Richardsie

fot. Fotolia
Reklama

Wiele wskazuje na to, że lada moment pierwszą drużynę rekordowego mistrza Niemiec opuści kolejny zawodnik – mowa o Chrisie Richardsie.

Jak już informowaliśmy wczoraj, Amerykanin nie poleciał z kolegami do Stanów Zjednoczonych na tournée, lecz pozostał w Niemczech, jako że finalizowany jest jego transfer do Premier League.

Z doniesień przekazanych przez „Sky”, „Bild” oraz „Transfermarkt” dowiadujemy się, że przenosiny Chrisa Richardsa do Crystal Palace mają znajdować się już na ostatnim etapie i lada moment środkowy obrońca FCB przeniesie się do nowego klubu.

− Tak, mogę potwierdzić, że prowadzimy rozmowy w sprawie transferu Chrisa z Crystal Palace – powiedział „Brazzo” na życzenie „Bilda”.

Dziennikarz Florian Plettenberg poinformował, że monachijczycy mogą na tym transferze zrobić niemały „interes”, albowiem Bayern powinien zarobić w sumie około 20 milionów euro – wliczając w to również bonusy oraz premie.

Nieoficjalnie mówi się, że do ustalenia pozostały już drobne detale. Richards miał już z kolei osiągnąć pełne porozumienie z Anglikami w sprawie 5-letniego kontraktu. Najbliższe godziny mogą okazać się decydujące, ale pożegnanie z młodym stoperem jest już niemalże przesądzone.

Chris Richards

Amerykanin na Allianz Arenę trafił latem 2018 roku z FC Dallas w ramach wypożyczenia. Pół roku później Bayern zdecydował się wykupić Chrisa, po czym ten został włączony do FCB U-19 i U-23. W ostatnich dwóch latach Richards był z kolei wypożyczany do TSG Hoffenheim, gdzie mógł liczyć na występy w pierwszym zespole. Co do pierwszej drużyny „Gwiazdy Południa”, 22-latek wystąpił w 10 meczach.

 

Źródło: Sky / Bild / Transfermarkt
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...