DieRoten.pl
Reklama

Bayern zarobi 20 milionów euro na Zirkzee?

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

W ostatnich latach ze wszystkich zespołów Bayernu Monachium odeszło wielu zawodników, którym wróżono wielką przyszłość w bawarskim klubie.

Jednym z tych zawodników był Joshua Zirkzee, który miał nawet okazję rozegrać 17 spotkań dla pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec.

W sierpniu 2022 roku bawarski klub zdecydował się ostatecznie sprzedać napastnika do włoskiej Bolonii za sumę około 8,5 mln euro. Warto jednak wspomnieć, że ówczesny dyrektor sportowy FCB, czyli Hasan Salihamidzic, wynegocjował bardzo ciekawą klauzulę w umowie sprzedaży.

Jak się okazuje, w umowie Holendra z Włochami zawarta jest klauzula odejścia w wysokości 40 milionów euro, jednakże połowa z tej kwoty wpłynie do Bayernu, jeśli pojawi się zainteresowany i gotowy do wyłożenia tej sumy klub.

Z ostatnich ustaleń włoskich, niemieckich i angielskich dziennikarzy wynika, że Zirkzee jest o krok od transferu do Manchesteru United, który już poinformował Bolonię, że niebawem skorzysta z klauzuli. Tym samym monachijczycy powinni zarobić 20 milionów euro.

Środki te z pewnością posłużą „Bawarczykom” na dalsze wzmocnienia w ramach letniego okienka transferowego.

Źródło: Różne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...