DieRoten.pl
Reklama

Bayern zapewnił sobie 15% od kolejnej sprzedaży

fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Reklama

Dzisiejszego przedpołudnia klub ze stolicy Bawarii potwierdził oficjalnie odejście kolejnego zawodnika z pierwszego zespołu Bayernu.

Po odejściu takich zawodników jak Niklas Suele, Christian Fruechtl, Corentin Tolisso oraz Marc Roca, monachijczycy potwierdzili oficjalnie, że z pierwszym zespołem rekordowego mistrza Niemiec pożegnał się dziś Omar Richards.

Angielski defensor przeniósł się do ekipy Nottingham Forest z Premier League. 24-latek otrzymał kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2026 roku.

Co do kwoty odstępnego, to pojawiają się różne liczby, ale ogólnie rzecz biorąc mowa jest o sumie od 10 do 12 milionów euro – biorąc pod uwagę także różne bonusy (najpewniej w zależności od występów oraz wyników Anglika).

Według włoskiego dziennikarza i eksperta od transferów, czyli Fabrizio Romano, bawarski klub miał zarobić w sumie 10 milionów euro na tym transferze. Co więcej Bayern Monachium miał także zapewnić sobie prawo do 15% zysku od potencjalnej sprzedaży Omara w przyszłości.

Jak policzyli już kibice i niemieccy dziennikarze, poprzez sprzedaż Roki i Richardsa oraz zaoszczędzeniu na ich pensjach, mistrzowie Niemiec zyskali ponad 30 milionów euro.

Źródło: Fabrizio Romano
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...