DieRoten.pl
Reklama

Bayern zainteresowany Ceballosem?

fot. Fotolia
Reklama

Do otwarcia letniego okienka transferowego pozostało jeszcze sporo czasu, ale media na całym świecie od dłuższego czasu spekulują już o różnych transferach.

Sporo plotek dotyczy również Bayernu Monachium, który nieoficjalnie miał już pozyskać jednego zawodnika na sezon 2022/23 – mowa oczywiście o Konradzie Laimerze, którzy ma zasilić szeregi FCB na zasadzie wolnego transferu (jego umowa z Lipskiem wygasa 30 czerwca 2023 roku).

Jak z kolei donosi dziennikarz Matteo Moretto z portalu „Relevo”, na celowniku bawarskiego klubu znalazł się kolejny środkowy pomocnik, a mianowicie Dani Ceballos, który miał ściągnąć na siebie uwagę „Bawarczyków” bardzo dobrymi występami w ostatnich tygodniach.

Wielkim zwolennikiem tego transferu ma być Julian Nagelsmann, który wysoko ceni Hiszpana z racji na jego profil i szeroki wachlarz umiejętności. Niemiec od dawna podziwia hiszpańską szkołę, co potwierdził w przeszłości, doprowadzając do przeprowadzki Daniego Olmo na Red Bull Arenę.

26-latek łączy nie tylko technikę i dobre operowanie piłką, ale i również solidną pracę w defensywie. Póki co monachijczycy wyrazili tylko swoje zainteresowanie – nadal nie było żadnego kontaktu i przedstawienia oferty Hiszpanowi. Sam Ceballos pozostaje spokojny i nie chce rozpraszać się spekulacjami w nadchodzących tygodniach.

Priorytetem Real

W przypadku swojej dalszej przyszłości, Ceballos na pierwszym miejscu stawia Real. Niemniej jednak pomocnik pragnie dowiedzieć się, czy w kolejnych sezonach jego rola w zespole „Królewskich” stanie się ważniejsza, niż ma to miejsce obecnie. Kwestia zarobków pozostaje dla niego drugorzędna – najważniejsze są regularne występy i walka o najważniejsze tytuły.

Z kolei madrycki klub rozważa przedstawienie Daniemu nowej i lukratywnej oferty nowego kontraktu, jako że jego obecna wygasa w czerwcu 2023 roku. Oprócz Bayernu, zainteresowanych jest też kilka innych klubów z europejskiej czołówki.

Źródło: Relevo
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...