Bayern wygrywa w sparingu

To był wymarzony mecz sparingowy dla NFV Gelb-Weiß Görlitz 09, które w tym roku obchodzi swoje 100-lecie istnienia. Zaproszenie na towarzyskie spotkanie przyjął FC Bayern, czym uświetnił jubileusz tego amatorskiego klubu. Bawarczycy nie byli za bardzo wyrozumiali dla swojego rywala i pokonali przeciwników 10:0.

Najlepiej w tym spotkaniu pokazali się dwaj rezerwowi napastnicy FCB - Ivica Olic i Thomas Muller. Zarówno Chorwat jak i Niemiec strzelili w tym pojedynku po trzy gole.

W związku z tym, że w Bundeslidze rozegrano już dwie kolejki, Louis van Gaal zdecydował się na zabranie na ten mecz rezerwowych i zawodników z młodszych drużyn. Dzięki temu swoje umiejętności przed holenderskim trenerem mogli zaprezentować Mario Erb, David Alaba, Björn Kopplin i Diego Contento.

Obrona Goerlitz, pomimo nacisków ze strony FCB, aż do 18. minuty wytrwała bez straty bramki. Wówczas worek z bramkami otworzył były napastnik Hamburgera SV, który drugie trafienie dołożył jedenaście minut później. Wynik do przerwy podwyższali jeszcze Müller (34., 37.), Miroslav Klose (36.) i Christian Lell (42.).

Po zmianie stron strzelanie zapoczątkował ponownie Olic (57.). Bramkę na 8:0 dorzucił dziesięc minut później Klose (67.), zaś nie minęło nawet 60 sekund a było już 9:0 za sprawą 19-letniego Thomasa. Wynik na 10:0 ustalił Andreas Goerlitz.

NFV Gelb-Weiß Görlitz 09 - FC Bayern 0:10 (0:6)

FC Bayern: Butt - Lell (61. Kopplin), Erb (69. Alaba), Breno, Braafheid - Müller, Görlitz, Ottl, Baumjohann - Klose (69. Contento), Olic

Rezerwowi: Kraft

Sędzia: Jens Klemm (Gröditz)
Widzów: 6.521
Gole: 0:1 Olic (18.), 0:2 Olic (29.), 0:3 Müller (34.), 0:4 Klose (36.), 0:5 Müller (37.), 0:6 Lell (42.), 0:7 Olic (57.), 0:8 Klose (67.), 0:9 Müller (68.), 0:10 Görlitz (85.)
Żółte kartki: Jablonski / -