Bayern wygrywa w Brunszwiku

Każda zła seria kiedyś się kończy. Ostatnie trzy ligowe mecze nie były udane w wykonaniu piłkarzy Bayernu Monachium. Dziś jednak podopieczni Pepa Guardioli powrócili na właściwe tory i po bramkach Claudio Pizarro i Mario Mandzukicia pokonali Eintracht Brunszwik 2:0.

Stadion w Brunszwiku był dziś wypełniony po brzegi - na trybunach zasiadł komplet widzów: 32,325. Piłkarze Eintrachtu grając na własnym stadionie nie chcieli ograniczać się jedynie do wybijania piłek spod własnego pola karnego i w pierwszej części meczu co chwile starali się zagrozić bramce strzeżonej przez Lukasa Raedera.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie była w stanie strzelić bramki. Bawarczycy mieli ku temu dwie dogodne okazje - niedokładne podanie Ribery'ego do Arjena Robbena oraz przestrzelony strzał Hojbjerga.

Wynik meczu został otwarty dopiero w 75.minucie gry. Bardzo dobre podanie od Mario Goetze wykorzystał Claudio Pizarro, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gospodarzy. Dziewięć minut później wynik spotkania ustalił Mario Mandzukić. Przy bramce Chorwata asystował...Lukas Raeder. Był to osiemnasty gol napastnika Bayernu w tym sezonie.

Młodzi dostali swoją szansę

Pep Guardiola w dzisiejszym meczu nie mógł skorzystać z usług Kroosa i Rafinhi(zawieszenie za kartki), Alaby(przeziębienie) oraz kontuzjowanych: Neuera, Starke, Shaqiriego, Thiago, Contento i Badstubera.

W związku z licznymi absencjami okazję występu w podstawowym składzie otrzymał Lukas Raeder oraz Pierre-Emile Hojbjerg. Na ławce zasiadł Alessandro Schoepf, Benno Schmitz, Ralf Husic oraż Weiser.

BTSV 0:2 FC Bayern

Eintracht Brunszwik: Davari - Elabdellaoui, Henn, Dogan, Reichel - Kratz (73. Pfitzner), Theuerkauf, Boland - Nielsen, Kruppke (83. Ademi), Hochscheidt (72. Caligiuri)

FC Bayern: Raeder - Lahm (87. Weiser), Martínez, Dante, Boateng - Schweinsteiger, Hojbjerg - Robben (73. Mandzukic), Götze, Ribéry (73. Müller) - Pizarro

Ławka rezerwowych: Husic, Schmitz, Schoepf

Bramki: 0:1 Pizarro (75.), 0:2 Mandzukic (86.)

Żółte kartki: Hochscheidt, Henn / Schweinsteiger