Bayern wygrywa na inaugurację!

52.sezon rozgrywek Bundesligi możemy uznać za rozpoczęty! Piłkarze Bayernu Monachium spotkaniem z VfL Wolfsburg udanie zainaugurowali kolejną kampanię niemieckiej ligi. Podopieczni Pepa Guardioli pokonali Wilki  2:1 po bramkach Thomasa Muellera oraz Arjena Robbena.

71,137 osób oglądało pierwsze spotkanie Bawarczyków w nowym sezonie Bundesligi. Kibice zgromadzeni na Allianz Arenie przez pierwsze dwadzieścia minut mogli oglądać wyrównane starcie obu drużyn. Po tym czasie całkowitą dominację na placu gry przejęli piłkarze Bayernu. Pierwszy efekt tego mogliśmy zobaczyć w 37.minucie spotkania. Arjen Robben dobrym podaniem obsłużył Thomasa Muellera, który w swoim stylu wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Gruena.

Chyba sami zawodnicy Bayernu nie spodziewali się, że drugą część spotkania rozpoczną od ekspresowego podwyższenia wyniku. Przejęcie piłki w środku pola przez Robbena, podanie do Muellera, ten odgrywa do Lewandowskiego. Polak idealnie wystawia futbolówkę Holendrowi, który po krótkim rajdzie strzelił drugą bramkę w tym meczu. Wydawało się, że to koniec emocji w tym pojedynku, jednak w 52.minucie kontaktowego gola zdobył Ivica Olić i do ostatnich sekund spotkania kibice obu drużyn drżeli o wynik meczu.

Obie drużyny miały swoje sytuacje do zdobycia kolejnych bramek. W II połowie idealną sytuację zmarnował Robert Lewandowski, który w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać bramkarza rywali. O sporym pechu może mówić Junior Malanda. Piłka po strzale Belga najpierw odbiła się od poprzeczki, a następnie pomocnik VfL nie potrafił jej skutecznie dobić do pustej bramki. W końcówce meczu prawidłową bramkę zdobył Sebastian Rode, jednak arbiter spotkania po konsultacji z liniowym odgwizdał spalonego.

FC Bayern 2:1 VfL Wolfsburg

FC Bayern: Neuer - Lahm, Dante, Badstuber, Bernat - Alaba, Gaudino (Hojbjerg 90) - Robben, Götze (Shaqiri 62), Müller – Lewandowski (Rode 79)

VfL: Grün - Jung, Naldo, Knoche, Rodriguez - Luiz Gustavo (Malanda 72), Guilavogui – Hunt (Arnold 46), Vieirinha (Caligiuri 60), De Bruyne – Olic

Sędzia: Felix Zwayer

Bramki: 1-0 Müller (37), 2-0 Robben (47), 2-1 Olic (52)

Żółte kartki: - / Luiz Gustavo, Arnold