Bayern w końcu zwycięski, Robben show!

FC Bayern pokonał w meczu 4. kolejki Bundesligi mistrzów Niemiec VfL Wolfsburg 3:0 (1:0). Bawarczycy na prowadzenie wyszli w 27. minucie, kiedy to uderzenie Hamita Altintop skutecznie dobił Mario Gomez. Po zmainie stron na boisku pojawił się Arjen Robben, który wprowadził się fenomenalnie, strzelając dwa gole (68., 80.) i ustalając wynik spotkania na 3:0. Przy obu trafieniach Holendra asystował powracający do zdrowia Franck Ribery. Tym samym FCB zanotowało pierwsze zwycięstwo w lidze pod wodzą Louisa van Gaala i awansowali na 7. miejsce w tabeli.

Trener Bayernu spotkanie zaczął, zostawiając na ławce zarówno Robbena, jak i Ribery'ego. Znaczącą zmianą w porównaniu do poprzednich pojedynków było to, że między słupkami Bayernu stanął Hans-Joerg Butt, który zastąpił Michaela Rensinga. Od pierwszych minut zagrali Thomas Muller oraz Ivica Olic, którzy w ataku wspomagali Mario Gomeza. Oznaczało to, że po raz pierwszy w tym sezonie FC Bayern zagrał taktyką 4-3-3.

Od pierwszego gwizdka było widać wielkie zaangażowanie ze strony Bawarczyków, którzy jak najszybciej chcieli się zrehabilitować kibicom za klęskę w pojedynku z FSV Mainz w poprzedniej kolejce. Już w 3. minucie świetną okazję miał Gomez. Były zawodnik VfB Stuttgart uderzył zza pola karnego, jednak futbolówka minimalnie minęła bramkę VfL. Cztery minuty później niespodziewanie w dobrej okazji bramkowej znalazł się Grafite, ale na szczęście trafił w Butta.

To było na tyle, jeśli chodzi o zagrożenie w pierwszej połowie ze strony Wilków. Bayern zdominował pierwsze 45 minut, przetrzymując w swoich szeregach piłkę i zmuszają rywala do biegania. W 15. minucie pecha miał Bastian Schweinsteiger - z prawej strony po świetnej akcji piłkę w pole karne wrzucił Muller, do futbolówki doszedł Schweini, który uderzył piłkę główka, a ta następnie trafiła w poprzeczkę.

W 24. minucie swoją szansę na pokonanie Diego Benaglio miał Olic, jednak strzał Chorwata okazał się na tyle nieskuteczny, że piłka wylądowała w rękach bramkarza gości. Jednak cztery minuty później Szwajcar był zmuszony do kapitulacji. Zza pola karnego mocno uderzył Altintop, Benaglio sparował futbolówkę przed siebie. Z tej okazji natychmiast skorzystał Gomez, który bez problemu wyprowadził FC Bayern na prowadzenie. Mimo wielkiej przewagi w posiadaniu piłki do końca połowy nie udało się Bawarczykom bardziej zagrozić bramki rywala.

Na drugą połowę Bayern wyszedł z jedną zmianą - przy aplauzie publiczności na murawie pojawił się Robben, który zmienił w przerwie Altintopa. Holender od pierwszych sekund świetnie wprowadził się w mecz, pokazując że jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu. W 55. minucie był bliski pokonania Benaglio, ale jego strzał z 20 metrów wylądował w rękach Szwajcara. Nie minęło 180 sekund, a Robben znów miał swoją szansę, jednak i tym razem nie mógł być w pełni zadowolony.

W 60. minucie szczęście dopisało Bawarczykom. W pole karne wpadł Edin Dzeko, minął kilku zawodników FCB i uderzył mocno na bramkę, jednak ku uciesze miejscowych futbolówka wylądowała tylko na słupku. Chwilę później bliski pokonania Butta był Askhan Dejagah, ale jego uderzenie przeleciało nad bramką FCB.

Van Gaal zareagował na taki obrót sytuacji, delegując do gry Ribery'ego. I od razu dało to efekt w postaci bramki. Po podaniu Francuza do piłki doszedł Robben, minał Andrea Barzagliego i posłał futbolówkę do siatki w swoim debiucie w barwach Bayernu (68.). Nie był to jednak koniec popisów Holendra, bowiem znowu przy asyście Ribery'ego były zawodnik Realu Madryt po raz drugi wpisał się na listę strzelców (80.), ustalając wynik meczu na 3:0. Spotkanie powinno zakończyć się jeszcze wyższym rezultatem, ale wyborną okazję w końcówce zmarnował Gomez.

FC Bayern - VfL Wolfsburg 3:0 (1:0)

FC Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten, Badstuber, Pranjic (57. Braafheid) - Altintop (46. Robben), Timoschtschuk, Schweinsteiger - Müller, Gomez, Olic (63. Ribéry)

Rezerwowi: Rensing, Ottl, Breno, Klose

VfL Wolfsburg: Benaglio - Riether, Madlung, Barzagli, Schäfer - Santana (77. Martins) - Dejagah (77. Ziani), Gentner - Misimovic - Grafite, Dzeko

Sędzia: Kempter (Sauldorf)
Widzów: 69.000
Bramki: 1:0 Gomez (28.), 2:0 Robben (68.), 3:0 Robben (80.)