Bayern vs Hertha: Liczby sprzyjają FCB

Po rozegraniu niedawnego boju w Bundeslidze w ramach sezonu 2022/23, podopieczni Thomasa Tuchela po kilkudniowej przerwie przystępują do kolejnego starcia, ponownie na krajowym podwórku.

Dokładnie o 15:30 zespół rekordowego mistrza Niemiec zagra z Herthą BSC, która poległa ostatnio 2:4 z Werderem Bremą. Tradycyjnie z okazji nadchodzącego spotkania, oficjalny serwis Bayernu przygotował garść faktów i ciekawostek przedmeczowych.

Bilans sprzyja monachijczykom

Do tej pory Bayern miał okazję mierzyć się z Herthą przy 82 okazjach (wszystkie rozgrywki). Bilans monachijczyków prezentuje się następująco:

− 48 zwycięstw, 12 porażek i 21 remisów
− Bramki 186:91

Niepokonani u siebie

Od momentu porażki 0:2 z Herthą BSC w październiku 1977 roku (ponad 45 lat temu), Bayern nie przegrał już żadnego z 27 domowych spotkań z berlińczykami – mowa o 21 zwycięstwach i 6 remisach.

Tylko z Gladbach lepsza seria

Bayern ma dłuższą serię spotkań ligowych bez porażki na własnym podwórku tylko z Borussią M’Gladbach – mowa o 30 meczach domowych w latach 1966-1994. Dziś monachijczycy mogą zaliczyć 28. pojedynek z Herthą bez porażki u siebie.

Hertha ostatnia w tabeli

Mając na uwadze 7 ostatnich meczów ligowych, Hertha ugrała zaledwie 2 punkty i w rezultacie spadła na 18. lokatę w tabeli ligowej. Z kolei „Bawarczycy” pozostają niepokonani w 29 spotkaniach z rzędu z klubami z dołu tabeli (26 zwycięstw i 3 remisy).

Bayern vs zespoły z dołu tabeli

Od momentu bezbramkowego remisu z Hamburgerem SV we wrześniu 2014 roku, monachijczycy wygrali 15 spotkań ligowych z rzędu z zespołami z dołu tabeli. Ostatnia porażka miała miejsce w marcu 2008 roku, kiedy to Bayern poległ 0:2 z Energie Cottbus.

Seria spotkań u siebie

Bayern nie przegrał na własnym podwórku 21 ostatnich spotkań ligowych (14 zwycięstw i 7 remisów). To najdłuższa seria spośród wszystkich drużyn występujących w Bundeslidze.

Negatywna seria Herthy

Hertha BSC nie jest w stanie wygrać na wyjeździe w Bundeslidze od 11 spotkań – mowa o 2 remisach i 9 porażkach. To najdłuższa obecnie negatywna seria w lidze.

Berlińczycy nie lubią wyjazdów

Hertha BSC zdobyła w tym sezonie ligowym zaledwie 5 punktów na wyjazdach, co czyni ich najgorszą drużyną poza własnym domem w tym sezonie Bundesligi.

Rekord Bundesligi

Przed tygodniem, w przegranym 1:3 meczu z Mainz, Bayern zaliczył dokładnie 53. trafienie w pierwszych połowach sezonu ligowego 2022/23. Mistrzowie Niemiec ustanowili tym samym nowy rekord w historii Bundesligi.

Najgorsi w pierwszych połowach

Dla porównania Hertha jest najgorszą drużyną w pierwszych połowach pod względem straconych bramek – do tej pory berlińczycy stracili już 32 gole, co jest rekordowym wynikiem w tej kampanii Bundesligi (na równi z VfL Bochum).

Najgorsza obrona vs najlepszy atak

Hertha BSC straciła w tej rundzie już 29 bramek, co sprawia, że posiadają oni najgorszą defensywę w całej Bundeslidze. Z kolei Bayern z 79 strzelonymi golami, posiada najlepszą ofensywę w lidze.

Musiala najlepszy w FCB

Jamal Musiala co prawda nie strzelił dla Bayernu bramki w Bundeslidze od 7 kolejnych spotkań, ale póki co pozostaje on najskuteczniejszym strzelcem FCB w tej kampanii ligowej (11 trafień).

Pechowiec Plattenhardt

Marvin Plattenhardt (kapitan Herthy) nie pokonał Bayernu w żadnym ze swoich 15 dotychczasowych meczach ligowych przeciwko FCB (11 porażek i 4 remisy).

Ofensywna machina FCB

Licząc wszystkie dotychczasowe spotkania Bayernu w sezonie 2022/23, piłkarze FCB w 44 meczach o stawkę zdobyli 121 bramek. Monachijczycy strzelają średnio 2,75 goli na spotkanie.

Grad bramek gwarantowany

W historii dotychczasowych pojedynków Bayernu z Herthą, średnia strzelonych bramek wynosi 3,44.

Musiala najskuteczniejszy w FCB

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, najskuteczniejszym piłkarzem Bayernu jest obecnie Jamal Musiala – 15 trafień oraz 13 asyst (28) w 42 spotkaniach. Następnie wyróżnić można Serge'a Gnabry'ego (12 goli i 11 asyst w 42 pojedynkach) oraz Choupo-Motinga (17 goli i 4 asysty).

15 różnych strzelców

Bayern zdobył 79 bramek w bieżącym sezonie ligowym (po 28 kolejkach) - bramki te zostały zdobyte przez 15 różnych piłkarzy. Z kolei tylko dwóch zawodników zdobyło 10 lub więcej trafień - Jamal Musiala (11) oraz Eric Maxim Choupo-Moting (10).

Ostatni kwadrans pierwszej połowy

Bayern jest najbardziej skuteczny w przedziale czasowym od 30. do 45. minuty pierwszych połów w Bundeslidze – mistrzowie Niemiec strzelili w tym czasie 25 bramek. Dla porównania w drugich połowach mistrzowie Niemiec strzelili „raptem” 26 goli.

Bayern w pierwszych połowach

Piłkarze Bayernu zdobyli 53 ze swoich 79 bramek w Bundeslidze w pierwszych połowach, co odpowiada wskaźnikowi na poziomie 67%. Żaden inny klub w tym sezonie ligowym nie może pochwalić się lepszym wynikiem niż FCB.

Najskuteczniejsze trio ligowe

Najskuteczniejszymi strzelcami Bayernu w bieżącym sezonie ligowym 2022/23 są Jamal Musiala (11 goli), Choupo-Moting (10) oraz Serge Gnabry (9) – zdobyli w sumie 30 z 79 bramek monachijczyków.

Ofensywa FCB w lidze

Bayern posiada najlepszą obecnie ofensywę w Bundeslidze. Mistrzowie Niemiec w sezonie 2022/23 strzelili łącznie 79 bramek, oddając w sumie 545 strzały (najwięcej w lidze).

Najlepsza ofensywa w lidze

Bayern posiada najlepszą ofensywę w tym sezonie ligowym (79 bramek). Z kolei Hertha, póki co zdobyła w sumie 35 goli w tej kampanii Bundesligi (szesnasty wynik w Bundeslidze).

Najwięcej strzałów na bramkę

Bayern Monachium oddał w tym sezonie 545 strzałów na bramkę, co jest najwyższym wynikiem w lidze. Z kolei Hertha zajmuje pod tym względem czternaste miejsce (339 prób).

Skuteczność podań

Bayern może pochwalić się najlepszą skutecznością wykonanych podań w tym sezonie ligowym (88,3%). Z kolei Hertha może pochwalić się 76,0% skutecznością, co jest z kolei 14. wynikiem w Bundeslidze.

Musiala trzeci w lidze

Jamal Musiala jest trzecim najskuteczniejszym piłkarzem w tym sezonie Bundesligi – Niemiec miał udział przy 20 bramkach Bayernu. Lepsi są tylko Niclas Fuellkrug (21) oraz Randal Kolo Muani (23).

Pavard talizmanem

Bayern nie wygrał jeszcze w tym sezonie meczu bez udziału Pavarda – mowa o dwóch remisach oraz 2 porażkach.

Passa bramkowa

Bayern może pochwalić się najdłuższą serią spotkań z co najmniej 1 bramką – mowa o 22 meczach z rzędu. Drugą najdłuższą serię notują zawodnicy Mainz 05 (15).

Lukebakio vs Bayern

Dodi Lukebakio lubi grać przeciwko Bayernowi w Bundeslidze. Do tej pory 25-latek w 8 występach przeciwko monachijczykom strzelił 6 bramek – więcej niż przeciwko jakiejkolwiek innej drużynie w swojej karierze.

Źródło: FCB.de / Własne