Bayern vs Heidenheim: FCB lubi grać z beniaminkami

Po rozegraniu boju w Lidze Mistrzów w ramach sezonu 2023/24, podopieczni Thomasa Tuchela po krótszej przerwie przystępują do kolejnego starcia, tym razem na krajowym podwórku.

Dokładnie o 15:30 zespół rekordowego mistrza Niemiec zagra z drużyną 1. FC Heidenheim, która pokonała ostatnio VfB Stuttgart 2:0. Tradycyjnie z okazji nadchodzącego spotkania, oficjalny serwis Bayernu przygotował garść faktów i ciekawostek przedmeczowych.

Drugi raz w historii

Bayern i Heidenheim w swojej dotychczasowej historii mieli okazję rywalizować zaledwie jeden raz – miało to miejsce w ćwierćfinale Pucharu Niemiec w sezonie 2018/19. Wówczas FCB zwyciężyło 5:4.

Tabela wszech czasów BL

W tabeli wszech czasów Bundesligi, Bayern prowadzi z 4021 punktami na koncie (drugie miejsce zajmuje BVB z 3100 pkt). Ponadto monachijczycy mogą pochwalić się największą liczbą spotkań w BL (1986 meczów). Dla porównania Heidenheim rozegrał póki co raptem 10 pojedynków.

Bayern z beniaminkami

Od remisu 1:1 z SV Darmstadt w listopadzie 1978 roku, Bayern wygrał wszystkie 20 spotkań na własnym podwórku z beniaminkami Bundesligi.

Imponujące liczby

Bayern wygrał sześć ostatnich spotkań z beniaminkami Bundesligi przy imponującym bilansie bramkowym 35:2.

Najlepszy wicelider w historii

Z 26 punktami i bilansem bramkowym 38:7, Bayern jest w tym momencie najlepszym wiceliderem w historii całej Bundesligi. Z drugiej strony lider, czyli Bayer 04 Leverkusen, notuje drugi najlepszy sezon w historii rozgrywek (28 punktów po 10 kolejkach).

Niepokonani w lidze

Bayern i Bayer 04 to jedyne kluby w Bundeslidze, które nie przegrały w tym sezonie. Z kolei 1. FC Heidenheim jest jedyną drużyną w tej kampanii, która nie objęła jeszcze prowadzenia na wyjeździe. Ponadto 1. FCH przegrywało dłużej niż jakakolwiek inna drużyna (359 minut).

Seria u siebie

Bayern strzelił co najmniej jednego gola w każdym z ostatnich 62 meczów ligowych na Allianz Arenie. Bayern zanotował dłuższą serię tylko raz – w latach 1970-1974 (64 spotkania z rzędu u siebie).

Kane z rekordem

W zaledwie 10 pierwszych występach w Bundeslidze, Harry Kane zanotował udział przy 20 bramkach (15 goli i 5 asyst), co jest rekordowym wynikiem, odkąd zaczęto zbierać dane w BL odnośnie asyst w sezonie 1992/93.

Dwa hat-tricki z rzędu

Harry Kane zanotował trzy hat-tricki z rzędu - to trzeci zawodnik w historii Bayernu, który tego dokonał po Royu Makaayu w 2005 roku i Mario Gomezie w 2011 roku.

Bramki z dystansu

Zarówno Bayern, jak i 1. FC Heidenheim, mogą pochwalić się zdobyciem 5 goli z dystansu w tym sezonie ligowym, co jest najlepszym wynikiem w tej kampanii (na równi z TSG Hoffenheim).

Bawarski walec w natarciu

Piłkarze Bayernu od początku sezonu 2023/24 w 17 meczach o stawkę zdobyli w sumie 54 bramki, co daje im średnio 3,18 goli na spotkanie.

Najskuteczniejsze trio FCB

Trzema najskuteczniejszymi piłkarzami Bayernu w tym sezonie są Harry Kane (19 goli), Leroy Sane (9 goli) oraz Mathys Tel (6 goli). Mieli oni łącznie udział przy 34 z 52 bramek FCB w kampanii 2023/24 (63%).

Kane najskuteczniejszy

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, najskuteczniejszym piłkarzem Bayernu jest obecnie Harry Kane – 19 goli oraz 7 asysty (26) w 15 spotkaniach. Następnie można wyróżnić Leroya Sane (9 bramek i 5 asyst) oraz Mathysa Tela (6 goli i 2 asysty).

Kane dla Bayernu

Mając na uwadze wszystkie rozgrywki, Harry Kane notuje średnio udział przy bramce Bayernu co 48 minuty (19 goli i 7 asyst).

Tel z niesamowitą średnią

Licząc wszystkie rozgrywki, Mathys Tel notuje udział przy bramce Bayernu średnio co 56 minut w sezonie 2023/24.