Bayern lepszy w klasyku!

Bayern Monachium odrobił straty i zwyciężył w dzisiejszym spotkaniu z Borussią Moenchengladbach 3:1. Bramki dla „Die Roten” zdobywali Pavlović, Kane oraz de Ligt.

Raport meczowy

FC Bayern

Logo FC Bayern
3-1

Bor. M'gladbach

Logo Bor. M'gladbach

Bawarczycy całkiem nieźle weszli w spotkanie i zdominowali jego pierwsze fragmenty. Już w 5. minucie gry świetną szansę miał Leroy Sane, ale jego strzał wylądował jedynie na poprzeczce bramki gości.

Bardzo bliski trafienia był z rzutu wolnego Harry Kane, ale w tym przypadku to Moritz Nicolas popisał się doskonałą interwencją i przeniósł futbolówkę zaraz nad poprzeczką.

W 35. minucie gry to jednak goście niespodziewanie weszli na prowadzenie. Błąd przy wyprowadzeniu piłki “Die Roten” wykorzystał Nico Elvedi.

Bayern chciał odrobić stratę jeszcze przed przerwą i ta sztuka się udała. Świetną trójkową akcję przeprowadzili Sane, Thomas Mueller oraz Aleksandar Pavlović i właśnie ten ostatni umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie gospodarze chcieli przypieczętować swoją przewagę. Dopięli swego w 70. minucie gry, a w głównej roli wystąpił Kane, który wykorzystał błąd w szeregach gości i strzałem głową do pustej bramki wyprowadził “Die Roten” na prowadzenie.

Wynik meczu ustalił w 86. minucie gry Matthijs de Ligt, który pokonał golkipera gości strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sane.