Bayern U15 wygrał ICC Futures Championship

Bayern Monachium może mieć kolejne powody do dumy, albowiem młodzi monachijczycy z zespołu do lat piętnastu odnieśli spory sukces na turnieju International Champions Cup Futures Championship w Orlando.

Podczas rozgrywanego w Orlando turnieju młodzi „Bawarczycy” odnieśli wielki sukces pokonując w finale londyńską Chelsea 3:1. Tym samym zwycięstwo w tym jakże prestiżowym turnieju młodych drużyn wystawiło Campusowi FCB pozytywną laurkę.

W „International Champions Cup (ICC) Futures” udział brały między innymi takie zespoły młodzieżowe jak Liverpool, Celtic, czy Atletico Madryt. W fazie grupowej podopieczni Peter Wenninger okazali się lepsi między innymi od Real Salt Lake oraz ICC All-Stars Pennsylvania (komplet punktów).

Po awansie do ćwierćfinału FCB U15 przyszło mierzyć się z juniorami Borussii Dortmund. Jako że regulaminowy czas gry (60 minut) zakończyło się bezbramkowym remisem, to konieczny był konkurs rzutów karnych, w którym lepsi byli już zawodnicy ze stolicy Bawarii.

Kolejnym rywalem monachijczyków w drodze po triumf byli młodzi gracze z New York Red Bulls. Pierwsza część starcia zakończyła się remisem, zaś w drugiej połowię bramkę na wagę zwycięstwa i awansu do finału zdobył w 43. minucie Arijon Ibrahimovic.

W finale jak już dobrze wiemy „Bawarczycy” mierzyli się z Chelsea U15. Pierwszą bramkę dla FCB U15 zdobył już w 12. minucie Williams Sulley, który zachwycił swoim geniuszem nie tylko widzów, ale i także komentatorów. Londyńczycy odpowiedzieli błyskawicznie bramką wyrównującą cztery minuty później za sprawą Webstera.

Na 9 minut przed końcem pierwszej połowy na 2:1 podwyższył Rares Canea. Swoich rywali w 46. minucie dobił jeszcze Benjamin Dibrani i to monachijczycy cieszyli się z finalnego triumfu na turnieju w Orlando.

Warto także nadmienić, iż nagrodę dla najlepszego piłkarza ICC Futures z rąk legendarnego Del Pierro otrzymał kapitan FCB U15 – Giancarlo Lore. Z kolei najlepszym bramkarzem wybrano również zawodnika Bayernu – Ritzy’ego Huelsmanna (zaledwie jedna stracona bramka).

Ogromne słowa uznania dla tych chłopaków! Choć mimo spotkań trenowaliśmy dwa razy na dzień, to nasi zawodnicy dawali z siebie wszystko i zaliczali świetne występy. Zwycięstwo na turnieju było w pełni zasłużone – powiedział trener Wenninger.

Źródło: Bavarianfootballworks.com