Bayern U-19 z porażką w Pucharze Bawarii

W ubiegłą sobotę zgodnie z ustalonym wcześniejszym terminarzem odbył się turniej Pucharu Bawarii do lat dziewiętnastu.

Jako że w finałowym turnieju brało udział łącznie 6 drużyn, zostały one podzielone na dwie grupy. W przypadku drużyny Bayernu do lat 19, podopieczni Danny’ego Galma zostali rozstawieni z ekipami FC Eintracht Bamberg oraz TSV Schwaben Augsburg.

Podczas gdy pierwszym pojedynku monachijczycy pokonali rywali z Bambergu 4:0, to w drugim meczu grupowym z augsburczykami, Manuel Pisano i spółka odnieśli pewne zwycięstwo 2:0. W rezultacie FCB U-19 wywalczyło sobie prawo do walki w finale, gdzie czekała na nich młodzieżówka SpVgg Greuther Fuerth.

Niestety, ale w ostatnim starciu „Bawarczycy” zaczęli bardzo słabo i już w piątej minucie stracili bramkę za sprawą trafienia Marlona Friesa. Zespół Galma próbował odpowiedzieć kilkoma groźnymi atakami, ale przeciwnik przed przerwą jeszcze dwukrotnie odnalazł drogę do bramki Bayernu (gole zdobyli Schlicke oraz Goetzelmann).

Po zmianie stron młodzi monachijczycy nie zdołali już odpowiedzieć i ostatecznie finałowy bój zakończył się zwycięstwem 3:0 klubu z Fuerth. Oprócz Pucharu Bawarii, SpVgg zagwarantowało sobie także udział w Pucharze Niemiec U-19 w przyszłym sezonie 2023/24.

− Dzięki dwóm zwycięstwom w fazie grupowej spełniliśmy podstawowy warunek awansu do finału – powiedział trener Galm. W finale nie sprostaliśmy bardzo młodej drużynie. Fuerth było bardziej opanowane i sprytniejsze w pojedynkach – powiedział trener Danny Galm.