Bayern U-17 z kolejnym zwycięstwem w sparingu

Przygotowania drużyny Bayernu do lat 17 idą pełną parą – ostatnio młodzi monachijczycy rozegrali swój drugi mecz testowy w ramach przygotowań do sezonu 2022/23.

Po tym jak niedawno podopieczni Michaela Hartmanna rozbili w sparingu SpVgg Unterhaching aż 7:1, tym razem młodzi piłkarze FCB odnieśli zwycięstwo w meczu testowym z SV Ried U-18.

Choć pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 1:1, to w drugiej części sparingu, monachijczycy nie okazali już litości i wykazali się większą skutecznością. Ostatecznie Bayern U-19 wygrał 4:1, zaś na listę strzelców wpisali się Licina, Ramsak, Yildiz oraz Asp-Jensen.

− To był naprawdę dobry mecz testowy, który ponownie przenosi nas o krok dalej. Ried był przeciwnikiem, który wymagał od nas wszystkiego fizycznie i sportowo – powiedział trener Hartmann.

− W trakcie meczu coraz lepiej wykorzystywaliśmy sytuacje, a w drugiej połowie wykorzystaliśmy większość swoich szans – podsumował Michael Hartmann.

Jeśli mowa o pierwszym meczu o stawkę z udziałem Bayernu U-17, to młodzi monachijczycy do akcji wracają dopiero 25 lutego, kiedy to w ramach piętnastej kolejki ligowej zmierzą się na wyjeździe z TSG Hoffenheim U-17.